На Сумщині “розвели” досвідченого фермера

Оголошення про продаж міні-трактора 44-річний фермер побачив на сайті одного з інтернет-магазинів.

Ціна товару була значно меншою за ринкову, тож вигідна пропозиція одразу його зацікавила. Не гаючи часу, він зателефонував на вказаний в об‘яві контактний телефон. Чоловік, який узяв слухавку, представився торгівельним агентом та назвався Анатолієм. І запропонував покупцеві відразу перерахувати півтори тисячі гривень за доставку товару на свою банківську картку. Фермер погодився. За кілька хвилин після переказу авансу так званий продавець сам зателефонував покупцю та повідомив його, що умови продажу змінились і необхідна попередня стовідсоткова оплата. Після недовгої суперечки чоловіки зійшлись на частковій оплаті товару. І фермер перерахував на ту ж саму картку одну суму – трохи більше 10 тисяч гривень. Але коли він набрав номер Анатолія, аби уточнити дату отримання товару, абонент уже був «поза зоною досяжності».

Зрозумівши, що став жертвою афериста, потерпілий звернувся по допомогу до поліції.

У подібну шахрайську пастку потрапив ще один житель Сумщини. Намагаючись зекономити на придбанні сільськогосподарської техніки, 32-річний громадянин вирішив купити трактора по оголошенню з Інтернету. І точно так же перерахував стовідсоткову оплату в розмірі 35000 гривен, після чого «продавець» класично зник, змінивши сім-карту в телефоні.

За цими фактами слідчі відкрили кримінальні провадження за ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) та розпочали пошук шахраїв, повідомляє Сектор комунікації поліції Сумської області.

Поділитися в соціальних мережах