На Сумщині селяни протестують через невиплати за паї (відео)

У селі Марківка Білопільського району близько 50 селян, власників земельних паїв, зібрались на акцію, через те, що новий орендар земель в їхньому селі не розрахувався за минулий рік, а також пропонує підписувати пусті додаткові угоди.

Власник земельних паїв Валерій Сорока показує бланки додаткових угод, де не зазначені жодні реквізити орендаря і відсотки, за якими він має розраховуватись із селянами: «Оце їхній договір – це абсурдний папірець, ми не знаємо, з ким ми його підписуємо, нічого. Він каже: підписуйте, подумаємо, може вам заплатимо 12%. Ну як же, це люди пенсіонери, вони живуть із цього папірця, а він каже: ми подумаємо, може заплатимо. У нас тут 4 паї, на сьогоднішній день я не отримав взагалі грошей».

Перші договори про оренду землі були укладені з попередньою агрофірмою у 2006 році. Орендна плата за користування землею тоді складала 4%. Її відсоток зростав у залежності від інфляції гривні, що відображалось у додаткових угодах, і зараз має складати 10%.

«Коли ми підписуємо додаткові угоди, ми підписуємо їх у 3 екземплярах. Щоб додаткова угода була дійсна, її треба зареєструвати. За певний час вони мають зареєструвати й 1 екземпляр віддати мені. Але вони по цей день її не дали», – говорить власник паїв Сергій Кириленко.

Поділитися в соціальних мережах