На Сумщині шукають інженерів

Днями пройшла нарада з питань затвердження державного замовлення вищих навчальних закладів Сумської області.

«Чинним законодавством передбачено формування конкурсних пропозицій на держзамовлення з урахуванням середньострокового прогнозу потреби у фахівцях на ринку праці, який складається за участю органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та соціальних партнерів», – зазначив заступник голови Сумської ОДА Микола Подопригора.

Під час погодження пропозицій було враховано регіональну чисельність випускників шкіл, професійно-технічних навчальних закладів, технікумів, коледжів і випускників-бакалаврів. Крім того, бралася до уваги й інформація з районних та місцевих служб зайнятості щодо затребуваних в області спеціальностей і таких, що не мають попиту на ринку праці.

«75 % тих, хто стоїть на обліку в центрі зайнятості, люди з вищою освітою, – зазначив директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. – У нас іде перевиробництво за окремими спеціальностями. Натомість є вакансії інженерів, педагогів-фізиків та фахівців робітничих спеціальностей».

З метою приведення у відповідність регіонального ринку освітніх послуг та ринку праці під час наради відбулося погодження конкурсних пропозицій щодо обсягу прийому на навчання та випуск фахівців вищих навчальних закладів у 2017 році.

5533

Поділитися в соціальних мережах