На Сумщині скоєно серію пограбувань на агрофірмі

Серію крадіжок майна та обладнання одного з сільгосппідприємств Сумського району вчинили двоє сумчан віком 32 та 35 років. Один із них раніше працював на обікраденому господарстві, тож добре знав і розташування будівель, і де зберігається яке обладнання. І знав те, що територія охороняється. Проте це не зупинило приятелів, тож вони, заздалегідь підготувавши інструменти та рюкзаки, рушили «на справу».

По-перше проникли до підсобного приміщення агрофірми, вийнявши шибку у вікні, та винесли дві бухти мідного кабелю і монтажний пояс. Згодом усе це збули на одному з ринків обласного центру за 530 грн. Вдруге їх здобиччю стали металеві «тиски» та нові колеса з бетонозмішувача – і виручили 500 грн. Коли й ця сума закінчилась, у тому ж господарстві вони «здобули» повністю зібраний різак з металевими балони з киснем та пропаном, двома редукторами і двома шлангами. Обладнання вони вкрали разом із тачкою, на якій воно й зберігалося. Наступного дня, орендувавши вантажне таксі, зловмисники доправили сховане у лісосмузі поцуплене майно в Суми, де й збули по старій схемі за 1200 грн.

Наступна спроба збагатитися за чужий рахунок виявилася для зловмисників невдалою: поки вони, проникнувши в одне з приміщень та захопившись процесом, демонтували металеві ящики для зберігання овочів, їх помітив охоронець агрофірми та викликав поліцію. Тож обидва «незвані гостя» були затримані прибулими правоохоронцями при спробі втекти через отвір у паркані.

Як згодом пояснили підозрювані, здобуте в такий спосіб майно вони реалізовували одному й тому ж чоловікові, якого запевнили, що речі не крадені, а власні, і продаються виключно через брак грошей. Отримані кошти вони витрачали на продукти харчування та горілку. «Обираючи саме це господарство об‘єктом крадіжок, чоловіки керувалися кількома факторами, – коментує начальник Сумського районного відділу поліції Віталій Дейниченко. – Свою роль зіграли наявність зручної транспортної розв‘язки, лісосмуга, де зручно сховати габаритну здобич, та невелика відстань до обласного центру, де можна швидко її збути».

Наразі слідчими Сумського районного відділу поліції відкриті кримінальні провадження за ознаками ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 185 КК України – крадіжка, пов’язана з проникненням до приміщень, в рамках яких встановлюється сума матеріального збитку, спричиненого сільськогосподарському підприємству. За скоєне любителям «легкого заробітку» загрожує ув‘язнення на строк від трьох до шести років, повідомляє Відділ комунікації поліції Сумської області.

Поділитися в соціальних мережах