На Сумщині судитимуть керівника з ЛНР

Прокуратурою Сумської області в порядку спеціального досудового розслідування до суду направлено обвинувальний акт у кримінальному провадженні, розслідуваному Управлінням СБУ в Сумській області, стосовно 55-річного мешканця м. Кадіївка Луганської області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що обвинувачений, з метою досягнення зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, у 2014 році вступив до складу одного з військових формувань терористичної організації «Луганська народна республіка».

При цьому, обвинувачений, який має позивний «Санич», виконував функції керівника учбово-тренувального центру так званих армій «Новоросії» та «Національної козачої гвардії», а саме займався вербуванням та підготовкою нових членів терористичної організації «Луганська народна Республіка» для участі у збройному супротиві силам АТО, для вчинення актів тероризму, залякування населення, захоплення адміністративних будівель органів державної влади і місцевого самоврядування та скоєння інших тяжких і особливо тяжких злочинів.

«На даний час вказана особа продовжує свою злочинну діяльність, зокрема систематично дає інтерв’ю місцевим ЗМІ і повідомляє про діяльність вказаного центру, яким він керує, а також публічно закликає до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні», – зазначає начальник відділу прокуратури Сумської області Сергій Саєнко.

Дії особи кваліфіковані за ч. 3 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч.1 ст.258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації), КК України. У разі доведення винуватості в суді обвинуваченому загрожує до п`ятнадцяти років позбавлення волі.

Поділитися в соціальних мережах