На Сумщині відкрили пам’ятник автору романів про ГУЛАГ

В Охтирці біля будівлі райдержадміністрації сьогодні, 2 жовтня, урочисто відкрито та освячено пам’ятник (погруддя) видатному українському письменнику Івану Багряному (справжнє прізвище — Лозов’ягін)

Цей талановитий прозаїк, поет, драматург, публіцист, портретист і політичний діяч, котрому довелося пройти через катівні НКВС, зумів не втратити людської гідності і залишитись у пам’яті народу одним із провідних патріотів України.

У 1963 році філія Об’єднання демократичної української молоді (ОДУМ) в Чикаго розпочала акцію за надання Нобелівської премії з літератури Іванові Багряному, але раптова смерть письменника перешкодила офіційному висуненню його на цю нагороду. У Багряного могли бути серйозні шанси на отримання Нобелівської нагороди, адже він написав два визначні романи про ГУЛАГ «Сад Гетсиманський» та «Тигролови», ще за двадцять років до написання Солженіциним «Архіпелагу ГУЛАГ». Похований письменник у місті Новий Ульм (Німеччина) на цвинтарі, при вулиці Ройттір.

Відкрив пам’ятник разом з міським головою Ігорем Алєксєєвим український письменник Олександр Шугай, який багато років присвятив дослідженню творчості Івана Багряного та домагався встановлення пам’ятника “на малій Батьківщині” письменника.

Багато охтирчан прийшло вшанувати пам’ять видатного земляка.

Поділитися в соціальних мережах