На Сумщині відзначили День ромів

Вчора, 8 квітня світове суспільство відзначало Міжнародний день ромів. Метою свята є самоідентифікація ромської етнічної групи як єдиного народу, привернення уваги до самобутньої культури та історії етносу рома та 80 ромських субетносів, подолання дискримінації, утисків та відчуження ромів.

Зокрема, як повідомляє Конотопська РДА, у Конотопському районі проводиться робота, спрямована на зближення громадян ромської та неромської національностей, подолання упередженого ставлення і стереотипів до представників ромського народу.

Так, у районному будинку культури створено клуб за інтересами «Бахтале збирає друзів», який очолює Єгор ДЕМЕНТОВ – представник Громадської організації «Ромське національне обʼєднання» (м. Суми) в Конотопському районі. Працівниками районної бібліотеки організовуються он-лайн перегляди «Роми: історія і традиції», тематичні виставки «Образ ромів в літературі». Крім того, 10 представників ромської національності є активними Інтернет-користувачами вищезазначеного закладу.

Міжнародний день ромів – свято відносно молоде, проте воно має свої традиції. Так, у цей день в 60 країнах світу роми запалюють мільйони свічок, як символ єдності свого народу і тисячі яскравих вінків опускають на воду, щоб вони спливали бурхливими водами рік, нагадуючи тим, хто їх бачить з берегів, про нелегку долю народу, вічного пілігрима і романтика, народу без історичної батьківщини, але з глибокою шаною своїх традицій.

Довідково: З метою захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини Указом Президента України від 8 квітня 2013 р. № 201/2013 схвалена Стратегія захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 р. № 701-р затверджений план заходів щодо реалізації цієї Стратегії.

Джерело: konotop.in.ua

Поділитися в соціальних мережах