На Сумщині водії частіше оскаржують “п’яні” штрафи

Більше ніж в 5 разів зросла кількість апеляційних скарг, які в 2017 році надішли до Апеляційного суду Сумської області на постанови місцевих судів про притягнення до відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

“У першому півріччі поточного року до суду апеляційної інстанції надійшло 143 справи, якими оскаржувалися рішення місцевих судів про притягнення до адміністративної діяльності за статтею 130 КУпАП. Якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року, то це на 116 справ або ж 429 % більше ніж у аналогічному періоді минулого року”, – зазначає суддя-спікер палати із розгляду матеріалів та справ кримінального судочинства та адміністративних правопорушень суду Наталія Литовченко.

Такий наплив скарг суддя пояснює запровадженням у 2016 році жорсткіших санкції по відношенню до порушників. Згідно Кодексу про адміністративні правопорушення керування транспортом особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортом особі, яка перебуває в стані сп’яніння, передбачає штраф у розмірі 10 200 грн та позбавлення права керування транспортними засобами на строк один рік.

Повторне вчинення цих порушень протягом року передбачає накладення штрафу на водіїв у розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (20 400 грн) та вилучення водійського посвідчення на три роки.

Водіїв, які двічі протягом року піддавались аналогічному адміністративному стягненню, штрафуватимуть на 40 800 грн та відбиратимуть «права» керування транспортними засобами на строк 10 років.

На жаль, попри збільшення покарання кількість правопорушників не зменшилася. Статистика оприлюднена Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Сумській області свідчить: навіть зросла. Так, за перше півріччя минулого року до судів області надійшло 1100 протоколів про керування транспортним засобом у нетверезому стані чи під дією наркотичних речовин, у цьому ж їх кількість на 12% більше і становить 1240.

Поділитися в соціальних мережах