На Сумщині виявили африканську чуму

Вчора, 21 листопада, в селі Собичеве Шосткинського району в приватному господарстві стався падіж двох голів свиней.

В ході лабораторних досліджень було встановлено, що тварини загинули від небезпечного інфекційного захворювання – африканської чуми свиней.

“Проведено засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії, прийнято рішення про встановлення 40-денного карантину на території приватної садиби, де розташований осередок захворювання, село Собичево визначене зоною захисту, це 3-кілометрова зона, и в радіусі 10 км – це зона нагляду, куди увійшли Макове, Гамаліївка і Гукове. Затверджений план заходів з ліквідації наслідків. Спеціалісти Держпродспоживслужби, ветеринарної медицини, Служби з надзвичайних ситуацій і поліції проводять всі необхідні дії, аби не допустити розповсюдження небезпечної інфекції”, – повідомив заступник голови Шосткинської РДА Сергій Іллєнко.

На подвір’ї, де була виявлена африканська чума, містилося всього троє свиней.

У зоні захисту і нагляду заборонено ввезення і вивезення живих свиней, тваринницької продукції.

Карантинні пости, як пояснив Сергій Іллєнко, встановлюватися не будуть, оскільки цього не передбачає нова інструкція щодо недопущення поширення африканської чуми свиней.

Свинарських комплексів в селі немає. Вилучати поголів’я свиней у населення, за словами заступника голови РДА, не будуть. Подвірний обхід здійснюється виключно з метою обліку свинопоголів’я та огляду тварин для своєчасного виявлення захворювання.

Джерело: http://shostka.info/

Поділитися в соціальних мережах