На Сумщині запровадили послугу патронатного вихователя

Лебедин став першим  містом в області, яке започаткувало патронатне виховання.

Нещодавно міський голова Олександр Бакликов та патронатний вихователь Антоніна Гайдук підписали договір про надання послуг з патронату над дитиною в місті Лебедин. Патронат є інноваційною послугою і передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка потрапила у складні життєві обставини, у сім’ї патронатного вихователя на період подолання її батьками складних життєвих обставин.

Підтримку біологічній родині дитини у вирішенні проблем, щоб дитина невдовзі змогла до неї повернутися, будуть надавати фахівці міждисциплінарної команди, до якої входять спеціаліст служби у справах дітей, патронатний вихователь, фахівець із соціальної роботи, спеціаліст-психолог, інші спеціалісти.

Найважливішим у патронаті є те, що базові послуги догляду, виховання дитина отримує в сімейних умовах, вона продовжує спілкування з близькими людьми, друзями, відвідує свій же дитячий садок чи школу. У ситуації, коли дитина перебуває недалеко й біологічні батьки можуть із нею бачитись і спілкуватись (якщо таке спілкування є безпечним), соціальним працівникам легше сформувати у батьків мотивацію до змін та здатність опікуватися дитиною. А це дає можливість органу опіки та піклування приймати обґрунтовані рішення, спрямовані на забезпечення найкращих інтересів дитини.

Антоніна Гайдук, мама трьох дітей, ще влітку минулого року звернулася до служби у справах дітей виконавчого комітету Лебединської міської ради за консультацією щодо послуг патронатного вихователя. Жінка зібрала необхідний пакет документів. Потім пройшла навчання для кандидатів у патронатні вихователі, яке тривало близько двох місяців у містах Харкові, Сумах та Лебедині.

«Цікаво те, що я першовідкривач у Сумській області, дуже приємно, що саме Лебедин запровадив патронатне виховання. Зараз я прагну якнайшвидше приступити до своєї роботи», – говорить патронатний вихователь.

Шановні читачі сайту “Сумські дебати”! У нас з’явився новий сервіс “Афіша”, де можна ознайомитись із тим, як цікаво та корисно провести свій вільний час. Ми зібрали всі масові заходи (кіно, театри, концерти, виставки, спортивні змагання, дискотеки та багато іншого) в одному місці для Вас!

Поділитися в соціальних мережах