На Сумщині завершився місячник добровільної здачі зброї

За час дії Місячника добровільної здачі зброї поліція прийняла від громадян 250 одиниць зброї. З них 29 одиниць нарізної зброї армійського та 28 – мисливського зразків, 134 одиниці мисливської гладко ствольної зброї, з яких 31 (23%) – незареєстровані в поліції. Крім вогнепальної зброї громадяни передали до поліції 30 одиниць спецзасобів травматичної дії, з яких 20 штук – пістолети та револьвери та 72 одиниці вибухових пристроїв – гранат, мін та снарядів. Також здано 1567 штук набоїв до різних типів зброї, як вогнепальної так і травматичної.

За рахунок добровільної здачі зброї від кримінальної відповідальності звільнено 44 жителя області.

Так, в останній день дії Місячника до Сумського районного відділу поліції із заявою про добровільну здачу зброї звернувся 42-річний житель району. Чоловік приніс із собою гладкоствольну мисливську рушницю, знайдену ним у лісі поблизу села. Наразі рушниця взята правоохоронцями на тимчасове зберігання до завершення відповідної перевірки щодо походження цієї зброї. У разі позитивного висновку громадянин зможе розраховувати отримати від поліції дозвіл на зберігання та використання цієї рушниці.

«На теперішній час Місячник добровільної здачі зброї завершений, – коментує Володимир Бабич, заступник начальника ГУНП. – Але поліція закликає громадян, які ще вагаються, позбутися заборонених предметів добровільно. Адже свідоме приховування нелегальної зброї є кримінальним правопорушенням, за яке передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років».

Правоохоронці звертають увагу власників вогнепальної мисливської та газової зброї на необхідність дотримуватись правил постановки зброї на облік та термінів її перереєстрації. У випадку закінчення терміну дії дозволів на право зберігання зброї вам необхідно за місяць до закінчення дії дозволу звернутись до служби дозвільної системи поліції за місцем проживання. Отримати консультацію з цих питань жителі області можуть у місцевих відділах поліції, звернувшись туди особисто.

23131035_1356411301148113_8280123510879671583_n

Поділитися в соціальних мережах