На Сумщині знайшли 652 нелегальних працівника

У напрямку легалізації праці з метою захисту прав працівників та уникнення порушень законодавства з боку роботодавців на Сумщині здійснюється активна інформаційно-роз’яснювальна кампанія. Фахівці Управління Держпраці у Сумській області протягом січня-жовтня 2018 року провели понад 1 000 семінарів-нарад, круглих столів із представниками бізнесу, надали 624 письмових та усних роз’яснень трудового законодавства за зверненнями суб’єктів господарювання, що надійшли до Управління. Лише протягом жовтня поточного року на підприємствах Сумщини офіційно працевлаштовано понад 3 000 працівників.

Утім серед суб’єктів господарювання Сумської області лишилися ті, які ставляться до використання найманої праці безвідповідально, намагаючись її приховати. Протягом звітного періоду фахівцями Управління Держпраці у Сумській області здійснено 274 інспекційних відвідування підприємств у частині оформлення трудових відносин. У ході контрольних заходів порушення законодавства встановлені в 107 суб’єктів господарювання стосовно 652 працівників, з якими роботодавці не підписали трудовий договір. Також до виконання робіт без повідомлення Державної фіскальної служби перевіреними підприємствами було допущено 117 осіб.

Слід звернути увагу на те, що згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю України  за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення з ним трудових відносин роботодавцям-порушникам доведеться сплатити штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. Наразі мова йде про суму в 111 690 грн за кожного неоформленого працівника.

Поділитися в соціальних мережах