На Сумщині зростає кількість скажених тварин

У жовтні виявлено 6 випадків сказу тварин: 3 коти, собаки, вівці, ВРХ.

Захворіли на сказ коти в м. Лебедин (2 гол.) та с. Попівщина Роменського району. Сказ собаки виявлено в с. Кашпури Роменського району, підтверджено сказ у вівці із с. Іскрисківщина Білопільського району. У СФГ «Урожай», с. Василівка Роменського району, на сказ захворіла корова. З початку листопада виявлено 1 випадок цього захворювання в смт Недригайлів. У відповідності до звіту про результати дослідження біологічного матеріалу № 003152 Сумської регіональної державної лабораторії сказ підтверджено у лисиці, яка забігла на подвір’я по вул. Кошового та вкусила жінку, а також у лисиці, яка була впольована жителем с. Перекопівка Роменського району (звіт про результати дослідження біологічного матеріалу № 003166 від 06.11.2018). Мисливець теж отримав покус.

У неблагополучних пунктах проводяться оздоровчі заходи.

За останні роки ситуація по сказу в області погіршилася, кількість випадків (хворих тварин) та кількість неблагополучних пунктів зростає.

Нагадаємо, оскільки відомо, що джерело сказу – у дикій фауні, на Сумщині проводять імунізацію диких м’ясоїдних проти сказу – із використанням авіатранспорту.

Поділитися в соціальних мережах