На Сумщині зростають апетити браконьєрів

Сумський рибоохоронний патруль підбив підсумки рибоохоронної роботи з моменту запуску (з вересня по грудень 2017 року).

Так, працівниками управління було здійснено 249 рибоохоронних рейди, під час яких викрито 250 правопорушень. Майже половина, 44% порушень, були грубими, тобто з використанням заборонених знарядь лову – сіток, електролову тощо. Також патрульні виявили 104 порушення, пов’язані з незаконним продажем біоресурсів, та 7 – під час незаконного продажу заборонених знарядь лову. «За чотири місяця порушники завдали збитків рибному господарству майже на 150 тис грн. Це у вісім раз більше, ніж за аналогічний період 2016 року, де сума збитків склала 19 тис грн», – зазначив керівник Сумського рибоохоронного патруля Олександр Непочатов.

Рибоохоронними патрульними було вилучено 329 одиниць заборонених знарядь лову, з них: 2 електровудки та 9 транспортних засобів. Складено та направлено в суди 220 справи для притягнення порушників до відповідальності. Крім того, складено 19 актів виявлення безгосподарського майна, згідно яких вилучено 74 заборонених знарядь лову.

Протягом цього часу відомство розробило інтерактивну карту зимувальних ям, щоб рибалки змогли з легкістю визначати заборонені ділянки для лову та дотримувались правил рибальства. З онлайн версією карти можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо, за результатами конкурсу було відібрано 12 патрульних, які здійснюватимуть моніторинг та патрулювання водних об’єктів області. Для забезпечення оперативного реагування на факти браконьєрства просять усіх, хто бачить незаконний вилов риби на водоймах Сумщини чи збут біоресурсів та незаконних знарядь лову, терміново повідомляти на «гарячу» лінію Сумського рибоохоронного патруля: (096) 83-82-570 та всеукраїнську безкоштовну «гарячу» лінію: 0-800-50-52–50.

Увага! На сайті «Сумські дебати» доступний новий сервіс «Оголошення». Усі оголошення подаються абсолютно безкоштовно і без реєстрації, є можливість додавати фото. Останні п’ять оголошень автоматично транслюються на головній сторінці та на сторінках із новинами. Кількість поданих оголошень не обмежується. Скористайтеся нагодою і подайте безкоштовно своє оголошення!

Поділитися в соціальних мережах