На Сумщину приїхав важливий гість із Києва

Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега відвідав Сумщину із робочим візитом, аби обговорити стан та проблеми при організації здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Як зазначив високопосадовець, відтепер здійснення державного контролю з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин покладається й на виконавчі органи місцевих рад, в тому числі і об’єднаних територіальних громад.

Роман Чернега закликав досконало ознайомитися з нормативною базою, проаналізувати, за необхідності проконсультуватися з колегами, та запускати цей процес у дію на місцях, створивши організаційну структуру чи ввівши  посаду інспектора праці.

Держслужба України як рекомендацію пропонує одну посаду інспектора на не менше ніж 20 тисяч населення, але в будь-якому випадку рішення приймається індивідуально кожною громадою, наголосив посадовець.

«Наша мета – не збільшення кількості штрафів, а збільшення кількості застрахованих осіб, що легально працюють і отримують офіційну заробітну плату. Без підтримки і розуміння на місцях важливості системного контролю за дотриманням трудового законодавства буде досить складно гарантувати громадянам норми соціальної справедливості», – зазначив під час обговорення актуальних питань з присутніми Роман Чернега.

Однак, якихось конкретних результатів роботи, окрім гучних заяв, візит київского чиновника для Сумщини не приніс.

Поділитися в соціальних мережах