На узбіччі дороги валявся артснаряд

Упродовж 1 червня на Сумщині піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій знищили два артилерійські снаряди калібрів 203 і 76 мм. Обидва вибухонебезпечні предмети часів Другої світової війни були виявлені на території Лебединського району.

Перший застарілий боєприпас неподалік села Московського Бобрика Лебединського району, у лісі, знайшов напередодні місцевий мешканець на відстані 3 км від житлових будинків. Інший артснаряд у селі Будилці Лебединського району, на узбіччі автошляху Будилка-Селище, знайшов місцевий житель на відстані 300 м від житлових будинків.

Рятувальники наголошують, що боєприпаси часів війни, незважаючи на розміри та значний вік, вкрай небезпечні. Натрапити на них можна в різних місцях. Тому в таких випадках необхідно бути вкрай обережними,  в жодному разі не чіпати предмет, схожий на боєприпас, а тим паче не намагатися його вилучити та перенести. Також не можна поблизу користуватися мобільним та радіозв’язком – це може спровокувати вибух. Треба запам’ятати місце знахідки та негайно повідомити про неї до місцевих органів влади, поліції або безпосередньо на лінію екстреного виклику за номером «101». Пам’ятайте: роботи зі знешкодження боєприпасів часів війни можуть проводити лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Поділитися в соціальних мережах