НА ВОКЗАЛІ ЗАКРИЛИ ТУАЛЕТ. НАДОВГО

Скористатися послугами безкоштовного громадського туалету на вокзалі міста Ромни більше не можна у зв’язку з його остаточним закриттям. Та й раніше вскочити у нього могли “найвідважніші”. Здавалося, не прибирали там роками. Який тепер вихід знаходять пасажири?

Тисячі людей за день користуються послугами громадських перевезень. І неважливо, куди людина тримає шлях, потреби в усіх однакові. Раніше “нужденні” пасажири відвідували єдиний туалет на автостанції Ромни. Так, він був безкоштовний, але й послуги надавалися далеко не “лакшері”. Містяни розповіли, що ні світла, ні паперу, жодного чистого сантиметру підлоги у ньому не було, узимку ж “собачий холод”. Що там говорити – навіть рукомийником “не пахло”. Вибору ж у людей не було, ходили всі: хто в середину, хто навіть “під”. Та зі слів Миколи Шолудька, керівника автостанції, туалет віком уже більше, ніж півсторіччя. Закономірно, що він узяв і завалився. Зараз і вхід до вбиральні, залізні ворота, зачинили, певно, щоб не провокувати населення на протигуманні дії навколо будівлі.

Відтепер, близько як півроку, виділена окрема кімната у приміщенні роменської автостанції. Вона перебуває в оренді, зауважив Микола Шолудько. Так, у затишному туалеті, де прибрано, зроблено власником свіженький ремонт, є всі необхідні атрибути. Із сьомої ранку до сьомої вечора він відчинений. На вулиці розміщений відповідний інформаційний покажчик. Загалом усі необхідні зручності.

Та ще один момент, який хвилював пасажирів, чи справді для всіх користувачів послуг вокзалу вхід до туалету платний. Згідно з пунктом 13 про правила надання послуг пасажирам автомобільного транспорту (Постанова Кабінету Міністрів від 18.02.1997 року) користування туалетом відноситься до обов’язкових послуг автовокзалів та автостанцій. У ній говориться про те, що за надання таких послуг  із пасажирів стягується автовокзальний збір, який входить у вартість квитка. Микола Шолудько підтвердив, що справді, водії, пасажири, які беруть квитки на роменській автостанції, відвідують “кімнату за потребою” безкоштовно. Більше того, навіть таксисти, які цілодобово чергують на прилеглій території, отримали “зелене світло” на послуги.

Для всіх інших, пасажирів транзитних маршрутів чи проводжаючих, вартість послуги, установлена орендарем, – 3 гривні. На жаль, з нашими “густими” гаманцями, не кожен розщедриться на комфортне місце для усамітнення. Та й просто в кишені може не опинитися зайвої копійки. Начальник вокзалу пояснив, що від нього особисто надходило прохання до орендаря зменшити ціну, але той зі своїх міркувань  не погодився.

У вечірній же час, коли година перейшла за сьому, сходити за потребою взагалі нікуди. Та не можна залишити поза увагою той факт, що окремі рейси здійснюють перевезення з першими півнями, коли ще до туалету зась. А також із десяток маршрутів проїжджають опісля сьомої вечора. Тож як бути клієнтам автобусних маршрутів у темний час доби – питання певно, що залишається відкритим для кожного.
Та оскільки громадський завалений туалет належить Полтавській дирекції залізничних перевезень, скоро, пообіцяв Микола Шолудько, вони візьмуться за його реставрацію. Адже платний туалет усе-таки не всім по кишені.

Джерело: novpoglyad.com.ua

Поділитися в соціальних мережах