На яких сайтах неможна поповнювати мобільний?

До Шосткинського відділу поліції із заявою звернувся 67-річний житель одного з населених пунктів Шосткинського району. Він розповів, що з його пенсійної банківської картки зникло понад 1600 гривень.

Як з’ясували правоохоронці, донька заявника, яка мешкає разом із ним, намагалася за допомогою батьківської картки поповнити рахунок мобільного зв’язку через Всесвітню мережу. Знайшла через пошукову систему відповідний сайт та на запит інтернет-ресурсу ввела номер фінансового документу, строк його дії і… таємний cvv-код. За кілька хвилин з банківської картки пенсіонера невідомі почали знімати кошти, про що він довідався з смс-повідомлень із банку.

Чоловік одразу звернувся на «гарячу» лінію фінансової установи, тож, доступ до картки пенсіонера було негайно заблоковано. Як згодом з‘ясувалось, потерпілі випадково натрапили на «фейковий» сайт, створений невідомими аферистами саме з метою спустошення чужих рахунків.

Наразі поліцейські за даним фактом проводять перевірку та в черговий раз звертаються до громадян з проханням користуватися тільки перевіреними інтернет-ресурсами, або поповнювати рахунки за допомогою відповідних карток чи терміналів самообслуговування.

До слова: У лютому були виявлені нові фішингові сайти, які імітують сервіси для поповнення мобільного телефону і для здійснення грошових онлайн-переказів з картки на картку – повідомляє INVADERS з посиланням на psm7.com. Більшість з них існують від кількох днів до кількох тижнів. За цей час шахраї встигають зібрати карткові дані необережних клієнтів і безкарно зникнути з ринку.

Як українці потрапляють в пастку? Дуже часто підроблені сайти поповнення мобільного і переказів з картки на картку виявляються першими в пошуковій видачі Google за запитом «поповнити рахунок» завдяки рекламі. Також шахраї створюють сервіси, які за своїм дизайном і назвою нагадують відомі фінансові компанії.

У лютому експертам вдалося виявити три несправжніх сайти для поповнення мобільного:
HTTP: // cashbyphone.top
HTTP: // MyMobile.in.ua
HTTP: // cash4phone.top

І один сервіс онлайн-переказів з картки на картку:
HTTP: // card2card.co.ua

На цьому ресурсі шахраї не тільки копіювали дані карти жертви. Але і підміняли номер одержувача. Тому переклад відразу ж йшов на користь злочинців.

Поділитися в соціальних мережах