На залізниці в Сумах знайшли вибухівку

Упродовж 6 червня на Сумщині піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій знищили два артилерійські снаряди калібрів 100 і 76 мм. Вибухонебезпечні предмети часів Другої світової війни були виявлені на території м. Сум і Охтирського району.

Перший застарілий боєприпас у Сумах, біля залізничної колії знайшов напередодні місцевий мешканець. Інший артснаряд неподалік с. Мирного Охтирського району, у лісопосадці, знайшов місцевий житель на відстані 1,5 км від житлових будинків.

Рятувальники наголошують: боєприпаси часів війни, незважаючи на розміри та значний вік, украй небезпечні. “Натрапити на них можна в різних місцях. Тому в таких випадках необхідно бути вкрай обережними, у жодному разі не чіпати предмет, схожий на боєприпас, а тим паче не намагатися його вилучити і перенести. Також не можна поблизу користуватися мобільним та радіозв’язком – це може спровокувати вибух. Треба запам’ятати місце знахідки та негайно повідомити про неї до місцевих органів влади, поліції або безпосередньо на лінію екстреного виклику за номером «101». Пам’ятайте: роботи зі знешкодження боєприпасів часів війни можуть проводити лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій!”, – пишуть на сайті відомства.

Поділитися в соціальних мережах