Наркоман заявив у суді, що поліція спровокувала його торгувати амфетаміном

Колегія суддів Апеляційного суду Сумської області розглянула апеляційну скаргу на вирок Ковпаківського районного суду м. Суми, яким мешканця обласного центру було визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 та ч. 2 ст. 309 Кримінального кодексу України, та засуджено до 7 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.

Для 26 річного жителя Сум це не перша судимість, пов’язана із наркотиками. Кілька років тому він вже був засуджений до 5 років позбавлення волі за здійснення злочину, пов’язаного з обігом наркотичних засобів.

Цього разу стороною обвинувачення у суді було доведено, що окрім незаконного зберігання наркотиків для власних потреб, чоловік ще й займався їхнім продажем. Залегендованою правоохоронними органами особою була здійснення оперативна закупка наркотичної речовини у обвинувачуваного. Крім того, співробітниками поліції у ході обшуку квартири, де проживає засуджений, та гаража, яким він володіє, було знайдено та вилучено наркотичний засіб амфітамін.

Судом першої інстанції 26-річного сумчанина було засуджено до 7 років позбавлення волі із конфіскацією всього належного йому майна. Не погоджуючись із таким рішення, він звернувся до суду з апеляційною скаргою. Свої вимоги мотивував тим, що правоохоронними органами було спровоковано вчинення ним злочину. Особа, якій він продав амфетамін, і яка була залучена до розкриття злочину правоохоронними органами, фактично примусила його продати наркотик, посилаючись на крайній стан здоров’я. Апелянт просив визнати вирок суду незаконним та скасувати його в частині визнання винним у здійсненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 307 ККУ.

Розглянувши апеляційну скаргу, колегія суддів із розгляду справ та матеріалів кримінального судочинства апеляційного суду відмовила засудженому у задоволенні апеляційної скарги та залишила вирок суду першої інстанції без змін, оскільки наведені в апеляційній скарзі доводи під час апеляційного перегляду не підтвердилися.

Поділитися в соціальних мережах