Незаконно звільненого військовослужбовця поновили на посаді

Посадовими особами Управління Держпраці у Сумській області проведено інспекційне відвідування ТОВ «ВКП» АККАД», за результатами якого поновлено на посаді незаконно звільненого підприємством військовослужбовця з нарахуванням йому всіх належних виплат.

У ході контрольного заходу фахівцями відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області встановлено порушення суб’єктом господарювання частини третьої статті 119 Кодексу законів про працю України. А саме, припинено трудовий договір з працівником під час проходження ним військової служби за контрактом.

Підставою для звільнення роботодавцем було зазначено закінчення терміну дії військового контракту, відсутність працівника на робочому місці більше одного календарного місяця, а також інформації про його місцеперебування.

Натомість фахівцями Держпраці встановлено, що на підприємство надходив контракт укладений між працівником та Міністерством оборони України в особі командира військової частини, а також витяг з наказу про прибуття з Сумського міського військового комісаріату солдата. Слід зазначити, що ці документи підтверджують факт проходження працівником служби за контрактом та його місцеперебування. Тобто роботодавець, прийнявши рішення про звільнення працівника, володів повною інформацією стосовно його військового контракту та місцеперебування.

На виконання вимог припису Держпраці посадовими особами ТОВ «ВКП» АККАД» надано документи, які підтверджують поновлення звільненого військовослужбовця на посаді.

Поділитися в соціальних мережах