Обласна служба автодоріг не може провести торги на ремонт доріг

Які дороги будуть відремонтовані на Сумщині, як вони будуть міститися взимку – обговорювали на колегії в ОДА. За словами начальника Служби автодоріг (САД) області Івана Романюка, всі заплановані роботи на дорогах державного значення виконані в повному обсязі. Але є велика проблема з експлуатаційним утриманням державних доріг.

На ці цілі передбачено 120 млн грн, а в минулому році було 170 млн. Так що до початку вересня бюджет на експлуатаційне утримання, дрібний і поточний ремонт доріг було вичерпано. Тому для того, щоб підготувати дороги до зими, необхідно як мінімум ще 16 млн грн.

– Ми вже звернулися в «Укравтодор» з проханням збільшити нам фінансування, – сказав Іван Романюк, – але така ситуація не тільки в Сумській області, а й по всій Україні. Залишається невирішеною і проблема з поточного та середнього ремонту доріг місцевого значення. На ці роботи виділено 97 млн грн. Але всі торги по них заблоковані, так само як і тендери на виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт доріг держзначення в 2019 році. У всіх цих торгах брало участь підприємство «Полтавабудцентр», яке подає неправдиву документацію за наявними виробничими потужностями, зокрема по асфальтобетонному заводу. У зв’язку з цим підприємство торги не виграє або до них не допускається і кожен раз подає скаргу в АМК України, який часто виносить рішення на користь «Полтавабудцентра». І ми, і СБУ надавали в АМК документи, які свідчать про те, що підприємство подало на торги сфальсифіковані документи, але тим не менше АМК встав на бік «Полтавабудцентра». САД виробила механізм, як вийти з цієї ситуації, так що, сподіваємося, торги все-таки проведемо.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах