Очільник Сумського райсуду претендує на посаду судді нового Верховного суду

Очільник Сумського районного суду Ігор Дашутін претендує на посаду судді нового Верховного суду. Чим мотивує це? Хто його рекомендує, кого має у родичах і чому сам ходив до суду.

Мотиви і рейтинг

Ігор Дашутін розповів знімальній групі Вищої кваліфікаційної комісії суддів про свої мотиви участі у конкурсі за мантію судді Верховного суду.

«Тести складні, дійсно, складні. Готувався я десь близько двох тижнів, – каже суддя. –  Вважаю, що це мій шанс якимсь чином себе в професії покращити. Підвищити свій рівень. І я бачу, що все відбувається на високому рівні, і мені приємно навіть просто бути учасником цього».

Нагадаємо, Ігор Дашутін претендує на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного. Із 129 претендентів зараз він у рейтингу на 51-му місці.

Хто рекомендує, що пише

У переліку осіб, які можуть надати йому рекомендації, пан Дашутін серед інших зазначив екс-очільника Апеляційного суду Сумщини Миколу Лугового і  адвоката Юрія Ломаку.

Суддя повідомив, що є автором і співатором 14 наукових статей, зокрема науково-практичного коментаря закону «Про запобігання корупції» станом на 1 липня 2018 року.

Кримінальна історія

На питання, чи отримував сам суддя судову повістку, Ігор Дашутін відповів, що викликався до суду у якості потерпілого. Нагадаємо: йдеться про кримінальне провадження стосовно першого заступника мера Сум Володимира Войтенка. Останнього прокуратура обвинувачувала у тиску на суддю Дашутіна, коли той поновлював на роботі екс-начальника управління коммайна Сум Василя Щербака. Але згодом прокуратура відмовилась від обвинувачення за цим епізодом.

«Що стосується відмови від частини обвинувачення, то ми дійсно прийшли до висновку, що обвинувачення за двома епізодами не підтверджуються достатніми доказами. Це по будівництву аптеки на СКД, там де у Володимира Войтенка був конфлікт із підприємницею, і по організації тиску на суддю (тиск на суддю Сумського райсуду Ігоря Дашутіна, який розглядав позов Василя Щербака про поновлення на посаді начальника управління коммайна Сум – ред.) Прокурори дійшли до висновку, що нам нічим аргументувати вчинення цих злочинів»,  –  в інтерв`ю Sumy.Today повідомляв прокурор Сумської області Віталій Матвійчук.

Родинні зв’язки

У декларації родинних зав’язків Ігор Дашутін вказав, що в нього немає родичів, які б останні 5 років працювали у судах, правоохоронних органах чи були при владі. А ось колишні можновладці серед родичів пан Дашутіна маються. Як він сам колись казав у коментарі програмі «Під прицілом», народний депутат України 3-го і 4-го скликань, бізнесмен Григорій Дашутін є його двоюрідним дядьком.

Про результати участі Ігоря Дашутіна в конкурсі до Верховного суду – у наступних матеріалах.

Поділитися в соціальних мережах