Оголошено конкурс на реконструкцію пам’ятника «Жертвам Чорнобиля»

Мер Сум Олександр Лисенко підписав розпорядження про організацію конкурсу на кращий проект реконструкції пам’ятника «Жертвам Чорнобиля», що у сквері на вул. Горького. Ініціаторами такого поновлення виступили громадські організації, які займаються соціальними питаннями ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

Нагадаємо, 26 квітня 2016 року минуло 30 років з дня аварії і початку ліквідації її наслідків. Пам’ятник жертвам Чорнобильської трагедії (автор – С. Філоненко) в Сумах – пам’ятне місце, біля якого щороку збираються ліквідатори, сотні сумчан, яких зачепила трагедія. І на думку, чорнобильців, у сквері «Жертвам Чорнобиля» необхідно також увічнити на камені (згодом) поіменно всіх учасників ліквідації Чорнобильської аварії.

До слова, мова про це ведеться вже не перший рік. І в минулому році колишній департамент містобудування та земельних відносин уже представляв ескіз такого поновлення. Його основою мав залишитися пам’ятний знак «Жертвам Чорнобиля». А навколо нього планувалося розмістити стели пам’яті з висіченими іменами ліквідаторів. За задумом авторів, композиція повинна була символізувати вибух четвертого реактора Чорнобильської АЕС та осколки, які розлетілися від нього. Але втілити в життя ідею не вдалося. А на думку нинішніх представників міськуправління архітектури, вона не зовсім підходить для такого компактного скверу: якщо розмістити в ньому таку кількість гранітних брил, нічого не залишиться від однієї з центральних зелених зон міста.

Тому з 1 по 28 лютого – рівно на місяць – оголошений конкурс на кращий ескізний проект реконструкції пам’ятника «Жертвам Чорнобиля». Його мета – створити простір для роздумів і усвідомлення трагічних подій, що сталися в минулому, об’єднання сумчан, затвердження цінності кожного людського життя.

Обов’язкова умова конкурсу – збереження площі зелених насаджень і кількості дерев; яскрава образність, унікальність і оригінальність концептуальних пропозицій; облік охоронних зон інженерних комунікацій, а також містобудівного значення місця розташування об’єкта – рекреаційної зони.

Учасники проекту повинні отримати в управлінні архітектури вихідні дані для проектування, а також надати на конкурс проектну пропозицію в складі ситуаційного плану, схеми генплану М 1: 500, макета (висота композиції не менше 50 см), інші ілюстративні матеріали, необхідні для розкриття ідеї проекту, і пояснювальної записки (до двох сторінок формату А-4). Решта подробиць – на сайті Сумської мерії (www.smr.gov.ua), у розділі «Документи» – «Розпорядження мера».

Кращий ескізний проект відбере журі. До слова: у разі рівного розподілу голосів, поданих за проект, голова журі має право вирішального голосу. Самі члени журі брати участь у конкурсі не можуть.

Важливий момент – участь у конкурсі є безкоштовною. Автор чи авторський колектив, який стане переможцем, буде нагороджений грамотою міського голови і отримає право подальшої розробки та реалізації проекту.

Отже, надати конкурсні роботи в управління архітектури (м. Суми, вул. Воскресенська, 8а, 2 поверх, каб. 2, відповідальна за проведення конкурсу Ольга Бондаренко – т. 700-102) необхідно з 1 по 3 березня. А підсумки конкурсу підведуть вже 15 березня.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах