Пенсіонера СБУ залишили під вартою через рекордний хабар

Cлідчим суддею Зарічного районного суду продовжено термін утримання під вартою громадянина, підозрюваного в пособництві у отриманні невстановленими працівниками правоохоронних органів, які займають відповідальне становище, неправомірної вигоди в особливо великому розмірі за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 368 КК України).

У задоволенні клопотання сторони захисту про застосування більш м’якого запобіжного заходу і зменшення розміру застави відмовлено через необгрунтованість.

На думку слідчого судді, стороною обвинувачення доведено наявність обґрунтованої підозри громадянина С. у вчиненні інкримінованого злочину, що підтверджується наданими суду матеріалами кримінального провадження.

Оскільки громадянин С. підозрюється у скоєнні умисного особливо тяжкого корисливого злочину, за який передбачено покарання у вигляді до 12 років позбавлення волі, є пенсіонером Служби безпеки України і має значний досвід роботи у цих органах, він добре обізнаний про тактику і методи ведення оперативної роботи у час попереднього розслідування. Також він розуміє строгість покарання за вчинення злочину, має зв’язки у правоохоронних органах. Тому існують достатні підстави вважати, що підозрюваний буде ховатися від органів досудового розслідування і суду, незаконно впливати на свідків, іншим чином перешкоджати кримінальному провадженню.

З огляду на викладене, суд прийняв рішення, що клопотання слідчого підлягає задоволенню. Обставин, які є перешкодою для застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або продовження строку тримання під вартою, під час розгляду клопотання не встановлено. Термін дії постанови – до 15 вересня 2017 р.

Інформаційно: громадянин С., діючи за попередньою змовою з ще одним громадянином і невстановленими особами – працівниками правоохоронних органів, які займають відповідальне становище, у травні 2017 року, повідомили громадянці Ф. про необхідність передати неправомірну вигоду в сумі 300 тис. дол. США за припинення кримінального переслідування і закриття кримінального провадження щодо неї. Згодом вони зменшили суму до 150 тис. дол. США, і 19 травня 2017 в м. Київ отримали цю суму, після чого були затримані.

Поділитися в соціальних мережах