Пенсіонерку обдурили на 400 доларів

До Путивльського відділення поліції із заявою про шахрайство звернулась 62-річна жителька одного з сіл району. Літня жінка розповіла поліцейським, що під ранок на її мобільний зателефонував, як їй здалося, її син та повідомив, що скоїв ДТП, у результаті якого постраждала маленька дівчинка. Син благав матір сплатити батькам потерпілої 400 доларів США, пояснюючи їй, що тоді потерпіла сторона не матиме до нього претензій і в поліції не буде підстав відкривати по ДТП кримінальне провадження. Для підтвердження своїх слів уявний син передав слухавку «слідчому», який підтвердив цю вимогу. 

Налякана та розгублена жінка відразу погодилася сплатити всі наявні в неї кошти. Вона зняла 11000 гривень, які знаходились в неї на кредитній картці та перерахували їх на продиктовані зловмисниками телефонні номери, через банківський термінал. Весь цей час телефонні аферисти тримали свою жертву на зв’язку, до поки вона не перерахувала всі свої кошти на вказані зловмисниками телефонні рахунки. 

Розуміння того, що вона стала жертвою телефонних шахраїв, прийшло до жінки лише у вечорі, коли вона зателефонувала до сина і з’ясувала, що ніякого ДТП він не скоював. У поліції за заявою потерпілою вже відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство», у рамках якого поліцейські розпочали пошук зловмисників.

Поліція вкотре нагадує громадянам, що телефонна вимога щодо сплати грошей для залагодження питань з поліцейськми є відомою шахрайською схемою, коли аферисти намагаються вплинути на почуття рідних і видурити в них гроші. Не вірте таким дзвінкам. Покладіть слухавку та спробуйте зателефонувати своїм рідним та їх близьким людям, аби впевнитись де саме вони знаходяться. Ви завжди можете зателефонувати до поліцейського відділку та поцікавитись, чи знаходиться там ваш родич. Ні в якому разі не віддавайте свої гроші невідомим людям, навіть якщо вони представляються правоохоронцями. Пам’ятайте – так діють виключно шахраї.

Поділитися в соціальних мережах