Перша можлива громада на Роменщині “тріщить по швах”

Приєднатися до міста хочуть жителі села Борозенка, що на Роменщині. Люди говорять: їм сюди з руки водити дітей до садочків та шкіл, та й добра половина борозенківців працює в райцентрі. Однак до міста селянам поки що зась – депутати їхньої сільради вирішили об’єднуватися з сусідами через річку – пустовійтянами. Чи є для селян зворотний шлях із небажаного об’єднання та чи не розколеться Пустовійтівська громада на порозі створення?

«Усі наші люди проти об’єднання з Пустовійтівкою», – розповідає, маючи на увазі борозенківців, депутат Плавинищенської сільської ради Віктор ШКУЛІПА. Чоловік обраний до складу ради від Борозенки, проживаючи тут, не з чуток знає про настрої селян та про те, яка перспектива для них буде найкращою.

Уся Борозенка, говорить депутат, «живе» в мікрорайоні Процівка. І школа, й садок, і робочі місця – тут. Багато хто працює в самих Ромнах. Та й діставатися до міста зручніше. «Я розумію, Загребелля – воно все в Пустовійтівці: і в школу ходять, і в садок, і пошта в них там, усе», – зазначає Віктор Васильович. Борозенка ж «прижилася» більше до міста й «відриватися» не хоче.

Про своє небажання створювати єдину громаду із сусідніми селами люди, говорять, заявили відразу. На цьому наголошували на зборах, де були присутні очільники Плавинищенської та Пустовійтівської сільрад. «Усі сказали коротко і ясно: ми – тільки до міста!», – переповідає ті події Віктор ШКУЛІПА. Люди поговорили, й на тому завершилося, аж поки не прогриміла звістка про рішення сесії створити територіальну громаду з Пустовійтівською сільською радою.

Депутати від Борозенки не змогли відстояти позицію своїх людей, адже місцевих обранців у раді – велика меншість, усього 3 із 14. Та й на сесію прийшли тільки двоє. Більшість же обранців проголосували за «союз» із селом.

Борозенківці обурюються, їхньої думки, говорять, не врахували при голосуванні. Голова ж Плавинищенської сільської ради Олександр ШЕРЕМЕТ запевняє: увесь регламент процедури об’єднання був строго витриманий, рішення прийняте без порушень. «Були обговорення, слухання, створені відповідні комісії», – говорить Олександр Миколайович. Думку борозенківців, запевняє, врахували, їхні інтереси були представлені депутатами від їхнього населеного пункту, але рішення приймається більшістю голосів.

До створеної робочої групи, розповідає голова, входять і представники з числа борозенківців. Коли вивчали питання про об’єднання, спілкувалися з представниками й Пустовійтівки, й Ромен – вони приїздили на робочі зустрічі.

Що ж до самих громадських обговорень, то на них нікого не запрошували, говорить Олександр ШЕРЕМЕТ, щоб не виглядало як агітація. «Ми на громадські слухання не запрошували представників жодної територіальної групи, громади, – запевняє чоловік. – Вирішили, що треба поспілкуватися серед своїх. Так зробили в Борозенці, так само й у Плавинищі». Та на збори до борозенківців із власної ініціативи завітав очільник Пустовійтівської сільради, розповідає Олександр Миколайович. Від міста ж не приїхав ніхто. Жителі Борозенки сприйняли це як навмисно створену ситуацію, покликану продемонструвати, що Ромнам вони не потрібні.

Та самі Ромни готові прийняти до свого складу Плавинищенську сільську раду, рівно як і ще 19 сільрад району, розповідає радник міського голови Сергій ХОРОНЬКО. Це передбачає новий перспективний план, схвалений нещодавно областю. Проблема в тому, що одне село не можна «відірвати» від сільради, треба переконувати всіх, говорить Сергій Васильович.

Тим часом борозенківці, розповідає Сергій ШКУЛІПА, написали звернення до Сумської облради та облдержадміністрації, наразі чекають відповідей. «Я думаю, що з таким громадським резонансом отаких неприродних об’єднань область може не прийняти рішення про створення Пустовійтівської об’єднаної громади», – вважає Сергій ХОРОНЬКО.

Тим часом міський голова Ромен Сергій САЛАТУН висловив готовність до обговорення та пошуку шляхів вирішення проблеми й пообіцяв завітати на громадські збори в Борозенці.

Джерело: Новий погляд Роменщини

Поділитися в соціальних мережах