Підприємство з іноземним капіталом зупинилось через пресинг поліції

«Підрізали» вантажівку легковиком та намагалися забрати документи – на такі дії роменських правоохоронців скаржаться керівники одного з роменських підприємств. Поліція, говорять, уже всьоме перевіряє, чи законно товариство займається рубкою дерев, але за всі сім «інспектувань» визначитися ніяк не може.

Правозахисник назвав останню поліцейську перевірку перешкоджанням веденню підприємницької діяльності.
18 травня представники поліції зупинили вантажний автомобіль, що перевозив сировину для ТОВ «Джейсіес Вуд». Підприємство займається деревообробкою, й сюди якраз везли спиляні над трасою «Київ – Суми – Юнаківка» дерева, що мали «статус» аварійних.

Зупинили вантажівку прямо на дорозі, заблокувавши рух «Нивою» без жодних «розпізнавальних знаків», що свідчило би про те, що в салоні – правоохоронці, розповідає директор товариства Олег Тітаренко. Щоправда, говорить, помахали посвідченням із вікна.
«Цікавий спосіб зупинки автомобіля, – зазначає представник керівника товариства Віталій Глущенко. – А якби сталася ДТП?..».

Тим не менше, водій вантажівки зупинився та на вимогу поліцейських надав документи, у тому числі й ті, що підтверджують право на перевезення товару, хоча, говорить правозахисник, міг би обмежитися накладними.

«Згідно з вимогами чинного законодавства, для того, щоб машина могла рухатися вільно, треба надати документи на автомобіль, посвідчення водія, товарно-транспортну накладну й накладну на товар, – коментує Віталій Глущенко. – Але на вимогу надали для огляду ще договори, на підставі яких отримувався цей товар, порубковий квиток та інші дозвільні документи».

Працівники правоохоронних органів намагалися заховати товарно-транспортну накладну, запевняє Олег Тітаренко. «Документ забрали, а коли ми попросили його повернути, почали переконувати, що він залишився в салоні «Ниви», яка на той момент уже від’їхала, розповідає чоловік. –  Лише коли прибув наш представник і почав ставити питання, накладна «знайшлася» в барсетці одного з правоохоронців».

Така поведінка представників поліції обурює, говорить директор підприємства. «У нас усе законно, всі документи є, – зазначає Олег Юрійович. Невже таким чином намагалися створити привід, аби нас покарати?».
Те, що всі документи в порядку, пізніше підтвердили й у поліції. Та перед цим машину із сировиною все-таки конфіскували для перевірки. І тут – замкнуте коло: чому конфісковували, якщо на початку були пред’явлені належні документи, і всі вони були правильні?

Олександр Ващенко, старший слідчий Роменського відділу поліції, під керівництвом якого, власне, і проводився огляд та конфіскація, давати коментарі відмовився, мотивуючи, «щоб не зашкодило слідству». Проте у подальшій розмові із працівниками «Джейсіес Вуд» зазначив: перевірили автомобіль, бо на лінію «102»  надійшло повідомлення, що «десь» відбувається незаконна рубка лісу.

Неконкретне «десь» і той факт, що ліс і дерева понад трасою – поняття трішки різні, дійсно дивує.
Та подібні повідомлення надходять до поліції останнім часом ледь не щодня, говорить Олег Тітаренко.

«За останні півроку нас перевіряють уже всьоме, – розповідає він. – Спершу – не так часто, а от останнім часом чи не щотижня. Буквально в суботу, 13 травня, до нас на рубку вже приїздили поліцейські нібито через таке ж повідомлення. Тоді протримали нас 4 години. Вивчили всі документи, ніяких зауважень не виникло. Тепер же – знов те саме. Невже за весь цей час не можна з’ясувати, чи законно ми працюємо? Чому на одне й те ж «повідомлення» реагують стільки разів?».

У правозахисника Віталія Глущенка виникли зауваження й щодо протоколу огляду. «Поліцейські склали протокол огляду місця події, відповідно до ст.237 Кримінально-процесуального кодексу України, – зазначає він, – хоча, відповідно до цієї статті, проводиться огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Як ми бачимо – це автомобіль, – говорить Віталій Вікторович. – Огляд автомобіля, відповідно до ч.2 цієї статті, проводиться тільки на підставі ухвали слідчого судді. На наше прохання надати таку ухвалу працівники поліції відмовили».
Віталій Вікторович назвав дії правоохоронців перешкоджанням веденню підприємницької діяльності.

Підприємство дійсно дуже страждає від подібних «палок у колесах», розповідає його директор.

«Виробництво зупинилося, – говорить Олег Юрійович. – Протягом усього минулого тижня роботи не було, бо ми залишилися без сировини. Машини не можуть завантажитися». Та головне, зазначає керівник, близько 60 людей, які працюють на підприємстві та співпрацюють із ним, не отримають заробітної плати за цей період.
«Джейсіес Вуд» – підприємство з іноземними інвестиціями. Товариство доволі молоде, працює всього 4 роки, та завдяки йому міський бюджет щороку отримує близько мільйона гривень податків.

Своє підприємство ініціатори створення «зробили з нуля», починаючи з майже повністю розваленого приміщення на території колишнього заводу «Поліграфмаш», де не було ні даху, ні проводки – самі голі стіни. Це зараз тут – затишні кабінети, роздягальня та обідня кімната для працівників (а в проекті – ще й душова); працюють на сучасному обладнанні, побудували нову сушку для деревини з одним із кращих в області оснащенням, а спочатку на другий поверх доводилося один одного підсаджувати, бо східців не було, жартома згадує директор Олег Тітаренко.

«У нас усе відкрито й чесно, ми залучили капітал, – говорить керівник. – Ми даємо роботу людям і далі намагаємося розвиватися… Якщо очищуємо трасу від аварійних дерев – переробляємо все повністю: від гілочок до самого пенька. Деревина йде на заготовки, на дрова, на щепу. Перевіряли нас уже сім разів, нічого конкретно не пред’являють, машину вилучають, потім віддають… Зупиняють роботу, з якою метою – залишається тільки здогадуватися».

Підприємці залишати це просто так, запевняють, не будуть, уже готують листи в прокуратуру міста, прокуратуру області та Генеральну прокуратуру. А інвестори збираються звернутися до консульства.

Джерело: http://www.novpoglyad.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах