Пішов із життя останній партизан-ковпаківець

У Москві 7 квітня на 99-му році пішов з життя останній партизан-ковпаківець, Герой Радянського Союзу, полковник  Петро Овсійович Брайко.

Петро Брайко народився 9 вересня 1919 року в селі Митченки на Чернігівщині. У 1937 році закінчив Конотопський педагогічний технікум і деякий час працював учителем. У лютому 1942 року, після чергової втечі з полону, потрапив до Путивльського партизанського загону  С. А. Ковпака. Спочатку був зарахований рядовим бійцем, потім командував взводом, ротою, був начальником розвідки з’єднання. У 1943 році був начальником штабу входив в з’єднання Ковпака Кролевецького партизанського загону, потім командував цим загоном. У 1944 році був призначений командиром 3-го полку 1-ї Української партизанської дивізії. Очолив проведення понад 100 бойових операцій. Брав участь у семи рейдах по тилах ворога. У 1948 році був заарештований за звинуваченням в антирадянській діяльності і за статтею позбавлений військових нагород і засуджений на 10 років. 24 жовтня 1953 року повністю реабілітований, з відновленням нагород. У січні 1954 року зарахований слухачем Військової академії імені М. В. Фрунзе, після закінчення якої був спрямований у внутрішні війська МВС СРСР заступником командира військової частини № 7576 у Москві. Потім у 1959 році призначений начальником Внутрішніх військ МВС Казахської РСР. Після звільнення в запас (1960) закінчив Літературний інститут імені А. М. Горького (1968), написав понад 20 книжок: «Партизанский комиссар», «Люди в зелених фуражках», «Внимание, Ковпак» та інші.

Почесний громадянин міста Замосць (Польща), заслужений діяч культури ПНР. У Спадщанському лісі під м. Путивль на алеї Героїв встановлено бюст П. О. Брайка.

Джерело: xpress.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах