Почесний громадянин Сум святкує День народження

Сьогодні, 2 червня, святкує свій 81-перший день народження Почесний громадянин м. Суми, дворазовий Олімпійський чемпіон зі спортивної ходи Володимир Степанович Голубничий. Сайт “Сумські дебати” приєднується до привітань на його адресу.

Нагадаємо, 29 жовтня минулого року Володимир Голубничий був госпіталізований з діагнозом інсульт. Не встиг відомий спортсмен відновитися, як його чекала неприємна звістка: у лютому 2017-го харківський скульптор Ельданиз Гурбанов демонтував пам’ятник олімпійцям Сумщини, прототипом якого став Володимир Голубничий. Памятник був встановлений у червні 2016 року біля Легкоатлетичного манежу на честь 80-річчя Голубничого. На такий крок автора пам’ятника Ельданиза Гурбнова вимусила піти Сумська міська рада, яка так і не спромоглася виплатити йому гонорар у сумі 200 тис. грн.

Довідково: Володимир Степаноич Голубничий народився 2 червня 1936 р. у Сумах. У 1960-х і 1970-х роках домінував у ходьбі, вигравши загалом чотири олімпійські медалі. Він тренувався в добровільному спортивному товаристві «Спартак» у Сумах. Легкою атлетикою Голубничий почав займатися в 1953 році, а в 1959-у став членом збірної Радянського Союзу. Окрім олімпійських здобутків, він також був чемпіоном Європи в 1974 році й чемпіоном СРСР в 1960, 1964-65, 1968, 1972 та 1974 роках. 2012 року обраний Членом Зали Слави IAAF. Станом насьогодні  — президент Спілки спортсменів-ветеранів м. Суми, почесний президент обласної ради фізкультурно-спортивного товариства «Спартак», член Національного олімпійського комітету України. Автор книг «Чотири олімпійські сходження», «Чому люди так ходять?» і найновішої — «Легка атлетика від Володимира Голубничого»

Поділитися в соціальних мережах