Податкова програла важливий суд

Фахівці LS GROUP вдало представили інтереси системного підприємства роздрібної торгівлі у податковому спорі із регіональним органом Державної фіскальної служби України.

Зокрема, за наслідками податкової перевірки підприємства органом ДФС України прийнято податкові повідомлення-рішення, якими відкореговано суму грошового зобов’язання підприємства за податком на додану вартість на загальну суму понад 300 тисяч гривень.

Не погоджуючись із цими рішеннями, юристами LS GROUP в інтересах Клієнта їх оскаржено до суду. За наслідками розгляду суд погодився із правовою позицією юристів та 22 травня ц.р. рішенням окружного адміністративного суду  позов задоволений, а рішення регіонального органу ДФС України скасовано.

Коментує Людмила Cолошенко, адвокат, керуюча цивільною практикою LS GROUP:

«Податковий спір стосувався так званого питання «товарності» операцій. Мова йде про випадки, коли, на думку податкового органу, платник податків відобразив у податковому та бухгалтерському обліку такі операції, що не відбулися в дійсності. Такі спори є чи не найбільш поширеними. При цьому варто відзначити, що вітчизняна судова практика в цьому питанні є досить мінливою, суди досить часто висловлюють діаметрально протилежну правову оцінку.

Водночас, незважаючи на те, що податкові повідомлення-рішення у цьому спорі були прийняті хоч і не на значну суму, однак це питання стосувалося взаємовідносин нашого Клієнта із досить великим виробником харчової продукції. Дана ситуація у подальшому могла призвести до фінансових санкцій з боку фіскальних органів до контрагента нашого Клієнта та репутаційних втрат партнерів.

Проте в судовому розгляді ми мотивовано довели те, що спростовуючи дані щодо господарських операцій платника податків, податківці діяли всупереч чинному законодавству, вийшли за межі своїх повноважень та вдалися до необґрунтованих висновків щодо нібито «безтоварності» таких операцій».

Поділитися в соціальних мережах