Поліцейським подарували автівки без зарядок

Починаючи з 2016 року в Сумській області діє комплексна програма «Правопорядок» на 2016-2020 роки. Основне її завдання – надання матеріальної допомоги поліції, СБУ та іншим структурам, які цим самим правопорядком і займаються. Адже без підтримки місцевих бюджетів силовикам не обійтися – держава в кращому випадку виділяє їм 50-70% коштів від необхідного, та й ті йдуть на зарплату, оплату компослуг і т. ін. На ПММ, обмундирування та інші потреби доводиться просити у місцевої влади. У минулому році обласні депутати виділили з обласного бюджету 1,5 млн грн під цю програму, а скільки дати їм у цьому році – обговорювала депутатська комісія облради з питань бюджету на своєму засіданні 21 лютого.

– На розвиток, сучасну техніку, криміналістичну лабораторію держава коштів не дає, – розповів депутатам начальник відділу по взаємодії з правоохоронними органами ОДА Михайло Криворотенко. – У цьому році Управління патрульної поліції в м. Суми перейменовано на Управління патрульної поліції в Сумській області. Повноваження і функції розширилися, і тепер поліцейські патрулюють ділянки міжнародних трас, які проходять по нашій області. Для виконання цих та інших завдань в липні їм були передані 18 гібридних автомобілів, що працюють і на бензині, і на електроенергії (вартість одного – 1,3 млн грн). Кожну автівку оснастили програмним забезпеченням, яке закупили за гроші обласного та райбюджетів, але ось зарядні пристрої для авто так і не придбали. Так що працюють вони на бензині, а не на більш дешевій електроенергії. Патрульні машини необхідно доукомплектувати планшетами з картками мобільних операторів. Коли в колл-центр на лінію «102» надходить повідомлення про правопорушення, оператор повинен чітко бачити, де знаходиться найближчий до місця події автомобіль, і направити його туди, а за допомогою планшета поліцейський відразу може перевірити громадянина за наявними у поліції баз даних… Для патрульних поліцейських необхідно закупити також кілька нагрудних відеостанцій.

Крім того, необхідно добудувати будівлю центру по боротьбі з кіберзлочинністю СБУ. У ньому, до речі, буде розташований і відділ, який реалізує нашу програму «Безпечний місто – безпечна область». (Вона передбачає створення мережі відеоспостереження. Камери встановлюються на найжвавіших вулицях і на суспільно важливих або небезпечних об’єктах у Сумах і області. – Ред.). Ось на всі ці цілі ми просимо виділити 2,936 млн грн.

Комісія схвалила це рішення, так що є надія, що його підтримає і весь депкорпус на сесії 2 березня.

Джерело: shans.com.ua

Шановні читачі сайту “Сумські дебати”! У нас з’явився новий сервіс “Афіша”, де можна ознайомитись із тим, як цікаво та корисно провести свій вільний час. Ми зібрали всі масові заходи (кіно, театри, концерти, виставки, спортивні змагання, дискотеки та багато іншого) в одному місці для Вас!

Поділитися в соціальних мережах