Поліція дала поради, як уберегти домівку від злодіїв

З 15 травня в області тривають оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Квартира», мета яких – попередження і розкриття крадіжок приватного майна з помешкань громадян. Роменські правоохоронці, котрі активно долучилися до проведення операції, подають кілька порад громадянам, як уберегти своє житло від протиправних посягань.

Нещодавно до Роменського відділу поліції із заявою про крадіжку звернулася 56-річна жителька міста. Жінка пояснила, що вдень, поки вона разом із рідними ходила до міста у справах, з її будинку було викрадено 3 000 гривень. Під час перевірки поліцейські встановили, що до злочину був причетний раніше судимий за крадіжку 22-річний сусід заявниці. У скоєному юнак зізнався та пояснив, що бачив, як сусіди зачинили будинок та пішли у церкву, тому й вирішив скористатися їх відсутністю, аби «похазяйнувати» в чужій оселі. Він швидко переліз через огороджу, відчинив нещільно закрите вікно та проник усередину. Знайшовши заощадження господарів, забрав гроші та зник.

Наразі молодому роменчанину слідчі вже пред’явили підозру за ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України (крадіжка) та направили справу до суду. За скоєне йому може загрожувати до 6 років ув’язнення.

«Аби уникнути подібних ситуацій, громадянам слід знати і дотримуватись кількох нескладних правил, – говорить Сергій Башкіров, заступник начальника Роменського відділу поліції. – Адже власники майна в першу чергу самі повинні дбати про його збереження та вживати всіх потрібних для цього заходів».

По-перше, слід бути обачними у виборі знайомих, не говорити зайвого, стежити за оточенням дитини: потрібні адреси квартирні злодії вистежують і через дітей, і через знайомих.

По-друге, перед виходом з будинку слід перевірити, чи щільно закриті балконні двері, вікна і кватирки. Не залишайте ключ від квартири під килимком, у поштовій скриньці або в інших місцях, де його без зусиль можуть знайти сторонні люди. Вікна на перших поверхах краще тримати заштореними — менше цікавих поглядів.

По-третє, виїжджаючи з міста, не повідомляйте стороннім про свою поїздку. Попросіть родичів забирати з вашої поштової скриньки кореспонденцію.

По-четверте, захистити ваше житло і майно від посягань квартирних злодіїв допоможуть і технічні засоби — двері, грати на вікнах, замки, сигналізація. Вхідні двері встановіть подвійні, такі, що відкриваються в різні боки. Край дверей укріпіть металевим куточком, що прикриває зазор між стулкою і коробкою.

Крім того, дуже ефективною формою захисту від проникнення сторонніх у квартиру також є собака сторожової породи, наприклад, німецької вівчарки або ротвейлера.

Однак найкращим виходом буде обладнання квартири автономною сигналізацією, яка при проникненні до квартири дає змогу співробітникам поліції охорони «на гарячому» затримати зловмисника. Як показує практика, технічні засоби охорони — це найнеприємніший «сюрприз» для злодія, повідомляє Відділ комунікації поліції Сумської області.

Поділитися в соціальних мережах