Поліція повідомила подробиці розбійного нападу на фермера

Як ми повідомляли, на початку літа цього року на родину фермера з Липоводолинського району було скоєно розбійний напад. Троє заїжджих «гастролерів» серед ночі увірвались у будинок чоловіка, та після катувань забрали у нього близько трьох тисяч гривен та відеотехніку. Втім, далеко їм втекти не вдалося, і вже за годину працівники поліції затримали зловмисників у сусідньому районі.

Як з‘ясували слідчі, насправді група складалася з чотирьох чоловік. Двоє – жителі іншої області, один – громадянин однієї з країн кавказького регіону, а організатором групи виявився житель Сумської області, 38-річний роменчанин. Саме він, маючи за плечима неодноразові судимості за вчинення майнових злочинів, «багатий» досвід та відповідні навички, вирішив знайти та організувати на вчинення подібних нічних «візитів» кількох спільників. 

Втім, подільники знайшлись швидко, для цього йому довелося лише переговорити з кількома своїми знайомими. Тож до роменчанина приєдналися двоє його знайомих із Запорізької області, один з яких теж мав досвід вчинення майнових злочинів, та їх несудимий приятель з їх етнічної групи.

Організатор досить швидко визначився з напрямком «роботи» групи. Сам розробив та довів співучасникам цілий план збагачення за чужий рахунок, суть якого полягала у тому, щоб підшукувати осіб, які в силу своєї діяльності можуть зберігати вдома значні суми грошей. У категорію майбутніх потерпілих потрапляли приватні підприємці, фермери, керівники приватних сільськогосподарських підприємств тощо. 

«Слід зазначити, що зловмисники ретельно готувались до «справи» – попередньо підбирався відповідний темний одяг з капюшонами, оглядалась місцевість, де планувався напад, – коментує Вадим Теличко, начальник відділу Слідчого управління ГУНП в області. – При цьому враховувалось все: розташування будинку майбутньої жертви, зручний під‘їзд до нього, можливість появи випадкових свідків, розраховувався час та тривалість «візиту», розподілялись ролі кожного з «гостей». Оскільки троє з нападників мали виражений акцент, спільники умовились, що розмовляти з майбутніми жертвами буде роменчанин. Сам він досить жорстко контролював дисципліну серед своїх подільників та підтримував з ними цілодобовий зв‘язок».

Вирушаючи до останньої своєї жертви, група очікувала на велику здобич, оскільки мала інформацію, що фермер отримав гроші за продаж своєї продукції.

Нині всі четверо знаходяться під вартою, слідство у кримінальному провадженні, відкритого за ознаками ч. 4 ст. 187 КК України (розбій… спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах, вчинений організованою групою, або поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень) триває, з‘ясовується причетність групи до скоєння аналогічних злочинів як на Сумщині, так і в інших регіонах України. Кожному з затриманих загрожує до 15 років ув‘язнення з конфіскацією майна.

Поділитися в соціальних мережах