Половина призовників Сумщини категорично відмовляються служити

Як повідомив голова міської призовної комісії, заступник міського голови Степан Пак, план осіннього призову для міста Суми – 90 осіб, з яких 66 треба набрати для Збройних сил України, інших – для служби в інших військових формуваннях.

– Ми підготувалися і матеріально, і організаційно. На ці цілі виділено 70 тис. грн. Сформовано два склади призовної комісії та два склади медичної комісії (основний і резервний), – сказав Пак, зазначивши, що призовні кампанії в місті проходять непросто, тому що одні не хочуть служити, інші просто ігнорують, треті бояться, четвертих лякають.

За даними заступника військового комісара Сумського об’єднаного міськвійськкомату Сергія Монукала, з 4763, які підлягають призову, половина (2424 людини) не бажають служити. Однак він сподівається, що поставлене завдання вдасться виконати.

Але, схоже, від Сумщини ВСУ не отримають хороших фахівців з вищою освітою. Степан Пак зізнався, що план весняного призову 2017 року місто виконало на 100%, але «титанічними зусиллями». Серед призовників тільки одна людина виявилася з вищою освітою і дві з базовою вищою освітою.

Поділитися в соціальних мережах