Поради сумчанам: як обрати смачний кавун?

Завдяки своїм смаковим та корисним властивостям, баштанні культури завжди користуються попитом. Проте, щоб не наражати себе та свою родину на небезпеку, купувати кавуни та дині слід у торгових мережах, на агропродовольчих ринках, на спеціалізованих ярмарках, які затверджені міською адміністрацією. Не варто купувати ягоди біля дороги або на стихійних ринках, адже там вони не проходять лабораторних досліджень. Якість такого продукту не контролюють взагалі.

“Кожна торгова точка з баштанними культурами повинна знаходитися на відстані близько 50 метрів від проїжджої частини, а реалізаторам кавунів слід мати документ від виробника та від лабораторії про санітарну експертизу”, – коментує начальник управління Держпродспоживслужби у Сумах Олександр Черняк.

___10

Щоб правильно обрати чи то кавун, чи диню, потрібно пам’ятати кілька головних правил. Аграрій Олександр Васильченко, який не перший рік вирощує баштанні культури розповідає, нормальний стиглий кавун має бути середнього розміру та важити приблизно 6-9 кілограм.

“Візьміть кавун у рики та спочатку уважно огляньте. На ньому не повинно бути вм’ятин, тріщин, чи якихось інших пошкоджень. Пляма на боці має бути жовтою або помаранчевою, розміром 5-10 сантиметрів. У стиглого кавуна хвостик крихкий та легко ламається, а у незрілого плоду — більш м’яким. І останнє , якщо постукати по кавуну, звук має бути не глухим, а дзвінким”, – радить фермер із Сум Олександр Васильченко.
k1

Обирати дині для родини можна за подібними критеріями.

“Якщо із кавуном ми визначаємося за зовнішніми ознаками, так сказати обираємо його «на око». То диню слід обирати «на нюх». Смачний та зрілий плід обов’язково володіє тонким і приємним ароматом з анансовими, медовими або грушевими нотками. Якщо запаху нема – диня не достигла. Також треба обстежити і область плодоніжки. Якщо під час натискання шкірка трохи прогнеться, то перед вами стигла і соковита диня. Також хороша диня не повинна бути в тріщинках і плямах. Через них можуть потрапити хвороботворні бактерії№, – застерігає фермер.

У Сумах кавуна та дині почали продавати практично в усіх торгових мережах міста. Ціна на баштанні коливається від 3,99 за кілограм і до 70 грн/кг. Залежить вона від сорту та виробника.

ddbf6206f131763f271aff420d6bae69

img_20170810_125452

Джерело: http://spec-kor.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах