Прокуратура дізналася, хто кидав димову шашку на виконкомі

Прокуратура Сумської області прокоментувала вчорашнє звернення сумських депутатів до керівництва МВС, Генпрокуратури та СБУ.

“У середу, 31 травня 2017 року, депутати Сумської міської ради проголосували за рішення «Про звернення Сумської міської ради до Міністра внутрішніх справ України Авакова А.Б., Генерального прокурора України Луценка Ю.В., голови Служби безпеки України Грицака В.С. щодо протиправних дій та перешкоджання здійсненню повноважень органами місцевого самоврядування з боку окремих осіб».

Про яких саме осіб, та яким чином вони перешкоджають здійсненню повноважень органам місцевого самоврядування невідомо, оскільки в тексті звернення йдеться про те, що «правоохоронні органи міста Суми та Сумської області не виконують належним чином свої завдання щодо протидії злочинності». При цьому депутатами наведено 13 злочинів по яким немає, за їх даними, «вироків суду, а особи, які їх вчинили, розгулюють містом».

Демонструючи небачену до того ні при скасуванні рішення про підвищення вартості проїзду, ні при виділенні земельних ділянок учасникам АТО єдність, 27 обранців відділи свої голоси ЗА вказане рішення. Не зупинило депутатів навіть доведена керівниками прокуратури та поліції міста інформація про те, що на Сумщині найменша кількість тяжких та особливо тяжких злочинів, натомість рівень їх розкриття найвищий по Україні. Чомусь обранці вирішили, що саме це звернення, а не встановлення вкрай необхідних камер відеоспостереження, допоможе у майбутньому знаходити нападників та підпалювачів автівок.

Повідомляємо, що в 7 наведених у зверненні злочинах особи, які їх вчинили, встановлені, 5 обвинувальних актів направлено до суду, триває судовий розгляд (побиття головного редактора газети «Панорама» Євгена Положія, пошкодження автівок Юрія Клименка, Володимира Войтенка, Олени Адаменко, Світлани Срибняк).

Щодо протиправних дій представників ГО «Східний корпус» – двом особам повідомлено про підозру, розслідування фактично завершено.

Також встановлено особу, яка 3 березня кинула димову шашку в кабінет, де відбувалось засідання Сумського виконавчого комітету, найближчим часом, після проведення необхідних слідчих та процесуальних дій, буде вирішено питання про оголошення вказаній особі про підозру.

Дійсно, не розкритими залишаються пошкодження автівок 3 депутатів, побиття одного з них та зникнення Сергія Лихмана. Досудове розслідування у вказаних провадженнях триває.

Тому звинувачення в невиконанні правоохоронними органами своїх завдань щодо протидії злочинності – безпідставні та надумані. Радимо обранцям зосередити свою увагу на вирішенні суспільно-важливих питань, які відносяться до їх компетенції, зокрема оснащення міста зовнішніми камерами спостереження, які дійсно допоможуть у розкритті злочинів, та про які керівники правоохоронних органів наполягають вже не один рік.

Довідково: за дивним збігом обставин, ініціаторами та переважною більшістю депутатів, які проголосували ЗА вказане рішення, – є депутати однієї з політичних сили, представники яких частіше за інших попадають в поле зору правоохоронців. Хочеться вірити, що це звернення дійсно спрямоване на забезпечення «суспільного спокою та стабільності в обласному центрі прикордонної Сумщини», а не спосіб «вплинути на правоохоронні органи».

Нагадаємо, що на відео, знятому в Сумській міській радій, зафіксовано: екстреміст, який кинув на засіданні виконкому димову шашку, дуже схожий на депутата фракції “За Україну” Володимира Чепіка.

Поділитися в соціальних мережах