Прокуратура задовольнила позовів на 12,7 млн грн

У поточному році органами прокуратури заявлено 28 позовів у сфері охорони дитинства на суму понад 14 млн грн.

Прокурори зверталися до судів з позовами про визнання недійсними договорів щодо передачі землі навчальних закладів суб’єктам підприємницької діяльності; про визнання недійсними договорів, укладених з порушенням або без проведення відповідних процедур; про стягнення заборгованості за користування приміщеннями освітніх закладів тощо.

Так, до господарського суду Сумської області направлено 6 позовів в інтересах ГУ Держгеокадастру в Сумській області, навчальних закладів до приватних підприємств про визнання недійсними договорів, за якими приватним структурам для здійснення сільськогосподарської діяльності передано 343 га землі навчальних закладів вартістю 10,3 млн грн.

За прокурорського втручання судом визнано недійсними та припинено 3 договори, за яким незаконно передано у користування земельні ділянки навчальних закладів площею 281 га вартістю 8,4 млн грн. На виконання судових рішень земля повернута навчальним закладам. У двох випадках провадження було припинене у зв’язку з добровільним виконанням вимог прокурора.

Крім того, прокурорами заявлено 8 позовів на загальну суму 5 млн грн про визнання недійсними договорів, укладених в порушення або без проведення процедур, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі».

У поточному році судами задоволено 8 позовів прокурорів та зобов’язано органи місцевого самоврядування забезпечити інвентаризацію та паспортизацію прибудинкових дитячих майданчиків, що знаходяться в населених пунктах, встановити дорожні знаки біля навчальних закладів.

Усього з початку року судами задоволено позовів прокурорів на суму 12,7 млн грн, поновлено права 396 дітей, повернуто 320 га землі.

Поділитися в соціальних мережах