Психіатричною лікарнею керуватиме колишній хабарник?

Голова облради підписав контракт із Володимиром Кульбачним. Останній відтепер очолюватиме Першу обласну спеціалізовану лікарню. Та ще кілька років тому теперішній голов лікар перебував на лаві підсудних, звинувачений у вимаганні грошей.

Одну тисячу гривень за зняття з обліку у психіатра без обстеження вимагав та одержав тодішній лікар-психіатр, завідуючий диспансерним відділенням Першої обласної спецлікарні в не такому далекому листопаді 2009 року. Відомості про це містяться в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Саме Володимир Кульбачний у той час займав названу посаду. Правоохоронці зловили хабарника “за руку”. Факт, що чоловік учинив злочин, був повністю доведений у суді. Та й сам лікар своєї провини не  заперечував. Більше того – висловив каяття.

Злочин кваліфікували за ст. 354 Кримінального кодексу України (Одержання незаконної винагороди працівником державного підприємства, установи чи організації), тож медик ризикував на три роки опинитися за ґратами. Певно, усвідомивши, що подітися вже нікуди й покарання – неминуче, того ж таки фатального дня, коли взяв гроші, чоловік зізнався правоохоронцям, що намагався “продати адекватність” стаціонарному хворому. Йому оформили явку з повинною.

Не залишили в біді свого колегу працівники спецлікарні. За принципом “усі – за одного” звернулися до суду з клопотанням про передачу лікаря на поруки трудовому колективу.

Роменська Феміда вирішила не обмежувати свободу  лікаря, узявши до уваги його явку з повинною та “спів-працю зі слідством”. Суд керувався ст.47 Кримінального кодексу, яка говорить, що “…особа, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості та щиро покаялася, може бути звільненою від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства за їхнім клопотанням…”.
Отож, медика передали на “перевиховання” колегам за умови, що він протягом року виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку. Інакше – відповість за скоєний злочин.

Вочевидь, лікар таки спокутував провину перед колективом і поведінку свою виправив, бо загроза бути притягненим до кримінальної відповідальності відпала, більше того – у жовтні 2015 Володимир Кульбачний  був призначений на посаду виконуючого обов’язки головного лікаря ОСЛ. Нині ж “приставки” в.о. зовсім позбувся і став повноправним господарем у закладі.

Джерело: http://www.novpoglyad.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах