Розпочався сезон захворюваності на грип та ГРВІ

Сезон захворюваності на грип та ГРВІ розпочався, він триває із 40 тижня поточного року по 20 тиждень наступного року, повідомила начальник Шосткинського міськрайонного відділення ДУ «Сумський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби в Сумській області» І.Д. Хаміцевич.

За інформацією ВООЗ та МОЗ України, у цьому епідемічному сезоні в країні будуть циркулювати три штами грипу:

— А / H3N2 / Гонконг;

—  В / Брисбен;

— та новий для українців А / H1N1 / Мічиган.

У минулому епідсезоні (2016-2017 рр.) в Україні зареєстровано 6,2 млн хворих на грип та ГРВІ, більшість з них — діти. У епідсезоні 2017-2018 рр. очікується більш масштабна епідемія.

Для профілактики грипу в поточному епідемічному сезоні в Україні перереєстровано вакцини зі штамами вірусу, актуальними для цього сезону (згідно рекомендацій ВООЗ, вакцини проти грипу проходять зміну штамового складу щороку, щоб забезпечити максимальний захист від вірусів, що очікуються саме цього сезону). Перереєстрацію пройшли вакцини: ІНФЛУВАК (виробник Нідерланди), ІНФЛУЕНЗА ВАКСІН (виробник Китай),  ДЖІСІ ФЛЮ  (виробник Корея) та  ВАКСІГРИП (виробник Франція).

Згідно з Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» вакцини, які використовуються для проведення обов’язкових щеплень, закуповуються централізовано за кошти Державного бюджету та використовуються безкоштовно для проведення щеплень незалежно від віку, відповідно до Календаря  профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ України від 11.08.2014р. № 551. Згідно з цим наказом щеплення проти грипу не є обов’язковим, а відноситься до рекомендованих та за епідпоказами.

Централізовані кошти Державного бюджету України на закупівлю вакцин проти грипу не передбачені.

Серед осіб, які належать до групи епідемічного ризику, котрим рекомендована щорічна вакцинація проти грипу, найсуттєвішою є  медичні працівники. Окрім цього, до груп епідризику відносяться: вчителі й вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто працює в багатолюдних місцях, пише shostka-news.com.

Поділитися в соціальних мережах