Селяни: Такого цинізму ми зроду не бачили

Конфлікт за шматок землі у селі Шпилівка Сумського району тягнеться ще з 2014 року. На одну й ту саму ділянку претендує дві сторони: екс-секретар сільської ради Олена Тимченко, яка хоче приватизувати землю, і жителі двох вулиць, які планували звести тут майданчик для дітей, пише spec-kor.com.ua.

“Ми тут почали роботи вже, але тільки мінімум, бо ще не отримали дозволу. А взагалі планували дитячі гойдалки, клумби, зону відпочинку, альтанку та невелике футбольне поле для дітлахів. Все це думали робити за власні кошти, своїми силами, бо у нас майже в кожному дворі діти і майданчик всім потрібен”, – розповіла місцева жителька Оксана Лазаренко.

Із проханням дати дозвіл на будівництво майданчику для малечі на спірному шматку землі до сільської ради ще взимку звернувся АТОвець Дмитро Білоус. Наприкінці 2016 року підпис під зверненням поставили 32 жителя села. 3 січня його зареєстрували, але офіційної відповіді  немає й досі, кажуть місцеві. А на останній сесії у сільраді депутати підтримали виділення землі екс-секретарці.

“Чому як хлопці наші ходили підписи збирали, так не реагували на них. А як вона з неба звернення спустила, так одразу і проголосували. Нехай вона прийде і нам розкаже, як так виходить”, – говорять жителі села.

На збори села претендентка на земельну ділянку Олена Тимченко не прийшла. Люди говорять, запрошували її. Крім того, оголошення про збори розклеїли по селу, щоб всі бачили. Жінка ж на них не відреагувала.

Останньою краплею для людей стала позачергова сесія Шпилівської сільської ради 11 липня, про яку йшлося вище. Питання про виділення землі жінці у порядку денному не було, говорить сільський голова.

“Ми розглядали земельні питання. Ніхто не планував це питання виносити. Я запитую: «Все, розглянули питання?», а мені говорять «Ні, є ще одне, тільки-но отримали. І депутати наші сказали, що давайте виносити розглядати. Криком кричали, тому я і поставив”, – розповів голова Шпилівської сільської ради Віталій Семененко.

Депутати підтримали звернення. «За» проголосували 7 з 12 обранців. Та голова запевняє, що він це рішення не підписуватиме, бо вважає незаконним. Будівництво ж майданчику очільник підтримує, але, говорить, допомогти нічим не може. Тому діяти жителі села вирішили радикально. Найближчим часом місцеві планують звернутися до прокуратури, аби все ж відвоювати ділянку для дітей. Кажуть, у тому, що депутати нехтують їх зверненнями, але натомість голосують за виділення землі одній людині, вони бачать конфлікт інтересів.

Поділитися в соціальних мережах