Сільський голова заявив до поліції на бізнесмена

У Сулі Сумського району підприємець заходився будувати дорогу. При цьому не отримав дозволу на використання комунальної землі від сільради.

Сільський голова побачив, як в центрі села КАМАЗи почали відвантажувати пісок. Земля комунальна, проте до сільради ніхто не звертався за дозволами на будівництво. Аби прояснити ситуацію, очільник громади поїхав слідом за вантажівками.

У яру на межі Сули та Терешківки побачив, як екскаватор навантажує пісок у машини. Водій КАМАЗу, помітивши, що йде відеозйомка цього, ховає обличчя та викликає боса – місцевого підприємця. У селі неподалік траси той має кафе та добудовує готель.

Пісок возить із самовільно захопленого кар’єру, без погоджень сільради. Про те, що видобування піску в цьому місці є незаконним, підтвердили і в екологічній інспекції області. Утім, зізнаються, притягти порушника до відповідальності не можуть. Усе через колізії в Законі України. Адже раніше за копалини відповідали в “Держгеонадра”. Недавно з них такі обов’язки зняли та мали б передати екології. Але досі цього не зробили.

З’ясувалося, що пісок підприємцю потрібен для будівництва дороги. Це має бути з’їзд з головної траси до свого кафе. В обласній службі автодоріг підтверджують – погодження всі необхідні бізнесмен отримав. “Бізнесмен звернувся до нас, отримав ордер, погодження із Нацполіцією на облаштування цього з’їзду, але це в межах смуги відводу служби автодоріг. А це 21 метр від основної траси. Те, що він виконував якісь робити на землях сільради, він мав погодити із Сульською сільрадою”, – говорить Сергій Овчаренко, перший заступник начальника Служби автомобільних доріг у Сумській області.

Мав погодити, але не погодив, говорить сільський голова Сули. “Має бути заява від підприємця. Її розглядають на сесії сільради і погоджують або не погоджують. Жодних погоджень не було, тим паче ще й сесія не проводилася, а бізнесмен уже почав будувати дорогу. На мою думку, це незаконно”, – коментує Іван Крючков, сільський голова Сули.

Керівник села написав заяву до поліції, аби розібралися із самовільним захопленням комунальної землі та видобутком піску у несанкціонованому кар’єрі. Доки справа розслідується, бізнесмен і собі взяв паузу – роботи тимчасово призупинив.

fsbgb

dsc-1530-mov-snapshot-00-00-2017-05-25-09-28-35

Джерело: spec-kor.com.ua

Поділитися в соціальних мережах