Стало відомо, де на Сумщині найбільш неякісна вода

ГУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» протягом II кварталу 2017 року в області провів дослідження 215 колодязів на предмет наявності у воді нітратів.

Всього було досліджено 186 проб води, 118 з яких не відповідали санітарно-гігієнічним нормативам. У 114 зразках, а це 63,4% від усіх проб, були зафіксовані перевищення по вмісту нітратів.

Найбільший відсоток непридатної води зафіксовано в Ямпільському (100%), Конотопському (100%), Сумському (93,3%), Кролевецькому (88,9%), Шосткинському (80%) районах. Найбільш якісна вода виявилася в Недригайлівському районі. В інших адміністративних одиницях області показник невідповідності коливається від 40 до 75%.

За всіма випадками, де вода не відповідала вимогам санітарних норм, на адресу голів сільських і селищних рад направлено листи-рекомендації щодо приведення колодязів до вимог. Також запропоновано проводити роз’яснювальну роботу серед батьків, у яких є діти до 3-х років життя, про заборону використання такої води і використовувати воду тільки гарантованої якості, наприклад бутильовану, – повідомляє Сумської обласної лабораторний центр.

Поділитися в соціальних мережах