Стало відомо, наскільке брудне повітря в Сумах

Відділ екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії інформує щодо стану забруднення атмосферного повітря в місті за червень поточного року. Моніторинг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря у Сумах здійснює лабораторія обласного центру з гідрометеорології.

У липні відбір проб атмосферного повітря здійснювався на трьох стаціонарних постах, які знаходяться за адресами: вул. СКД, 26 (ПСЗ № 3), вул. Харківська, 125 (ПСЗ № 4), вул. Металургів, 2 (ПСЗ № 5).

Протягом липня 2017 року відібрано та проаналізовано 1290 проб атмосферного повітря.

Середньомісячні концентрації пилу перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі в 1,4 раза, діоксиду азоту та формальдегіду – в 1,3 раза. Інші інгредієнти, що визначались, були нижче або на рівні санітарних норм.

На межі гранично допустимої концентрації зафіксована максимально разова концентрація по пилу 31 липня при північно-західному напрямку вітру зі швидкістю 3 м/с на посту спостереження № 5 по вул. Металургів, 2.

Перевищення максимально разових гранично допустимих концентрацій жодної домішки не зафіксовано.

У порівнянні з червнем року зросла середньомісячна концентрація аміаку, формальдегіду, рівень забруднення пилом, діоксидом азоту, оксидом азоту зменшився, а діоксидом сірки та оксидом вуглецю залишився на майже попередньому рівні.

Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря в липні не спостерігалось.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон у липні складав 11-13 мкР/год та не перевищував допустимих значень.

Поділитися в соціальних мережах