Стало відомо, чому стався вибух на “Імпульсі”

Розглянувши у ході спеціального розслідування всі можливі обставини та причини трагедії на КП «ШКЗ «Імпульс», експертна комісія Управління Держпраці у Сумській області прийшла висновку, що основною причиною даного нещасного випадку є ініціація вибухонебезпечної речовини в ході її зважування в результаті механічного впливу.

Нагадаємо, що трагедія сталася 14 березня 2017 року на території одного із цехів КП «ШКЗ «Імпульс». Під час зважування речовин відбувся спалах, у результаті якого була травмована апаратник приготування сумішей. Життя 40-річної жінки врятувати не вдалося.

Розслідування нещасного випадку на підприємстві проводилося спеціальною комісією, до складу якої увійшли фахівці Управління Держпраці у Сумській області, ВВД Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Шостка, Департаменту державного концерну «Укроборонпром», КП «ШКЗ «Імпульс», об’єднаного комітету профспілки КП «ШКЗ «Імпульс» з питань охорони праці, Центральної Ради Профспілок працівників оборонної промисловості України.

Взагалі операція зважування компонентів проводиться по черзі в окремих броньованих кабінах, дистанційно за броньованим щитом. Адже ці компоненти – ініціатори, є дуже чутливими до удару, тертя, надколу та вогню. Після чого зважені речовини засипаються у спеціальні ємкості виготовлені зі струмопровідного матеріалу для подальшого змішування.

Характеристика травмування загиблої підтверджує, що механічний вплив на речовину мав місце під час спроби працівниці зібрати розсипаний компонент на столі чи вагах у ході виконання його зважування, що категорично суперечить інструкції. Окрім того, справедливість даного висновку підкріплюється результатами оцінки фрагментів пристрою зважування, що залишилися після вибуху.

Експертною комісією також було проаналізовано превентивні заходи з охорони праці та промислової безпеки, запроваджені суб’єктом господарювання. Так, перед початком роботи апаратник проходить медичний огляд у медпункті підприємства, щоденний повторний інструктаж з охорони праці у майстра зміни, перевдягається в спецодяг та спеціальне взуття, забезпечує відсутність у себе на тілі одягу із синтетики та прикрас. Лише у випадку виконання зазначених дій та отримання позитивного результату замірів величини електричного опору людини, працівник допускається до виконання своїх обов’язків.
Джерело: http://sumy.dsp.gov.ua/

Поділитися в соціальних мережах