Стихія завдала колосальних втрат лісу на Сумщині

Суботня стихія, що  вирувала на території Клишковскої сільради, біля села Московське, пошкодила ліс на площі близько 170 га. Як повідомляюьть у ДП «Шосткинський агролісгосп»,  місцями дерева вивернуті з корінням, ще частина — зламані навпіл.

Фахівці ДП «Шосткинський агролісгосп» відзначають, що вітровали (коли дерева вивертає з корінням) і буреломи (коли ламаються стовбури дерев) в нашій місцевості не рідкість і бувають майже щорічно. В основному, влітку, після тривалої спеки, з грозами приходять сильні вітри, які і спричиняють лісовим насадженням великої шкоди.

Директор підприємства Петро Костюченко говорить, що зараз всі сили і засоби агролісгоспу кинуті на усунення наслідків, потрібні додаткові витрати, щоб врятувати деревину.

«Зломленим деревам всього по 60-70 років, тоді як технічної стиглості дерево досягає лише у 80. Необхідно в короткий термін прибрати дерева і переробити на деревину, тому що в спеку вона почне синіти і втратить товарний вигляд. Всю деревину обов’язково врятуємо, відправимо на переробку, на виготовлення пиломатеріалів», — коментує головний лісничий ДП «Шосткинський агролісгосп» Сергій Ходько.

Зараз лісове господарство планує проведення вибірково-санітарних рубок. Ведуть роботи по відведенню ділянок під санітарні рубки, оформляють дозвільні документи, буде створено спеціальну комісію для обстеження. Після приступлять до ліквідації повалених дерев, вибірково-санітарних рубок.

Знадобляться ще роки роботи, поки відновлять ліс. Ділянки суцільної вирубки після стихійного явища засадять новими саджанцями. Там, де дерева зламані місцями, їх приберуть, а решта навколо ще будуть рости до віку технічної стиглості. Років через 15-20 їх можна буде спиляти на деревину і всю ділянку підготувати під посадку молодого лісу.

87-e1497608598257

96-e1497608606196

617-e1497608581761

Джерело: http://shostka.info/

Поділитися в соціальних мережах