Суд розглянув справу про пограбування депутата Сумської міськради

Апеляційний суд Сумської області розглянув апеляційну скаргу на ухвалу слідчого судді Ковпаківського районного суду м. Суми, якою сумчанина було взято під варту за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.186 КК України (Грабіж).

Органом досудового розслідування встановлено, що 3 вересня цього року чоловік разом із трьома неповнолітніми особами, перебуваючи в кафе «Бістро», домовилися напасти на одного із відвідувачів закладу та пограбувати його. Реалізуючи свій злочинний намір, зловмисники відкрито нанесли потерпілому два удари в лице, вихватили мобільний телефон «Xiomi Redmi 2» та зірвали ланцюжок з шиї. Після чого зникли з місця вчинення злочину та збули викрадені речі на власний розсуд. Потерпілим виявився один із депутатів Сумської міської ради.

Слідчий поліції звернувся до Ковпаківського районного суду м. Суми з клопотанням взяти підозрюваного під варту. Слідчий суддя клопотання задовольнив і встановив дію запобіжного заходу до 1 січня 2018 року.

Не погоджуючись із таким рішенням місцевого суду, сторона захисту подала апеляційну скаргу, в якій просила скасувати ухвалу суду першої інстанції у зв’язку із необґрунтованістю підозри. В свою чергу, сторона обвинувачення наполягала залишити підозрюваному в силі обраний раніше запобіжний захід. Надала докази, що особа обґрунтовано підозрюється в скоєнні кримінального правопорушення.

Колегія суддів Апеляційного суду Сумської області, переглянувши матеріали кримінального провадження, залишила в силі ухвалу Ковпаківського районного суду м. Суми, оскільки існують ризики того, що особа переховуватиметься від органів досудового розслідування, суду, може чинити тиск на свідків та інших учасників процесу.

Поділитися в соціальних мережах