Суд встановив факт розстрілу в полоні уродженця Сумщини

Суддя Краснопільського районного суду Сумської області Алевтина Косар встановила юридичний факт загибелі кадрового українського офіцера підполковника Олександра Шкурко (на фото) у жовтні 2014 року під час перебування в полоні у районі села Тарани Шахтарського району Донецької області.

До суду  із позовом, підготовленим юридичною командою правозахисного руху «Сила права», звернувся батько загиблого Віктор Шкурко, пише xpress.sumy.ua.

Юристом Сумської юридичної приймальні «Сили права» Олександром Проценком, який представляв батька загиблого захисника України, у судовому процесі були пред’явлені докази полону Олександра Шкурка 26 липня 2014 року і його загибелі у жовтні 2014 року.

Довідково: 26 липня в районі населених пунктів Григорівка і Тарани машину, в якій знаходився старший помічник начальника штабу бригадної артилерійської групи Олександр Шкурко, було обстріляно, і важкопоранений Олександр потрапив до полону.

Олександр  перебував у лікарні у місті Сніжне з важким пораненням черевної порожнини, опіків 30 % поверхні тіла. Втім, 5 серпня бойовики забрали його з лікарні під приводом переводу в «комендатуру» міста Сніжне, і стратили. Був похований на околиці Сніжного. Поховання відшукали волонтери гуманітарної місії «Чорний тюльпан».

Відомо також, що на зв’язок із дружиною Олександра Шкурка виходили представники «ДНР» та пропонували обмін, у тому числі й після смерті Олександра. Дружина зверталася у всі інстанції, однак, за її словами, не отримала ніякої допомоги.

Поділитися в соціальних мережах