Судді-криміналісти працюють із потрійним навантаженням

За даними судової статистики, у І півріччі поточного року до судової палати у справах кримінального судочинства надійшло 954 кримінальні провадження та клопотання про визначення підсудності, 244 справи про адміністративні правопорушення та майже 2000 клопотань від правоохоронних органів про надання дозволу на проведення негласних слідчих, розшукових дій. Загалом же це 3195 справ, проваджень, клопотань, що на 1089 більше ніж за аналогічний період минулого року.

“Переважну більшість матеріалів було розглянуто. Закінчено провадження у 3003 справах. А це, з урахуванням залишку на початок звітного періоду, що становить 341 справу, – 94%”, – доповідала на зборах суддів про результати роботи за півроку заступник голови Апеляційного суду Сумської області, суддя-спікер кримінальної палати Наталія Литовченко.

Суттєвий приріст кримінальних проваджень з одночасним зменшенням кількості працюючих суддів (лише з початку року звільнилося 4 судді кримінальної палати) значно ускладнили процес судочинства. За словами Наталії Литовченко, сьогодні один суддя судової палати в середньому розглядає по 74 справи щомісяця, що на 52 більше, ніж за І перше півріччя 2016 року. Більше того, окрім своєї основної роботи – вершити правосуддя, судді-апеляційники допомагають своїм колегами з місцевих судів, зокрема надають їм методичну допомогу та проводять аналіз здійснення судочинства. Звісно, такий обсяг та ритм роботи не міг не вплинути на зростання залишків нерозглянутих справ та порушення строків їх розгляду. Проте їхній відсоток незначний. Приміром, за півроку поточного року лише 9 справ були розглянуті із порушенням строків, зазначених у ст. 422 КПК України.

Поділитися в соціальних мережах