Сумчанка розвела на гроші киянина

З початку нинішнього року на території Сумщини працівники поліції зареєстрували 295 випадків шахрайств, розкрили з яких вдалось у 58 %.

Поповнили цю статистику 82-річна сумчанка, 71-річна пенсіонерка з Конотопу та 34-річний житель столиці, якого ошукала сумчанка. І хоча зловмисники діяли за добре відомими схемами, жителі області та інших регіонів продовжують лишатись власних заощаджень.

Так, після спілкування з аферистом, який назвався працівником поліції, літня сумчанка втратила 20 тисяч гривень. Саме таку суму старенька заплатила шахраю нібито за непритягнення її онуки до неіснуючої кримінальної відповідальності.

Про втрату 8 тисяч гривень повідомила до поліції і пенсіонерка з Конотопу. Бабуся розповіла поліцейським, що після телефонної розмови з незнайомкою, яка назвалась інспектором юридичного відділу одного з банків та запропонувала збільшити кредитний ліміт, під приводом сплати страховки за його отримання, за підказками зловмисниці перерахувала на запропонований рахунок свої останні гроші.

Та якщо більш літнє покоління ошукують зловмисники, які називають себе слідчими, працівниками банку та «давлять» на материнські почуття або необізнаність, більш молоде покоління зловмисники ошукують в мережі Інтернет. Саме на таку шахрайку натрапив житель Київської області, який під приводом вигідної покупки двигуна до моторного човна на одному відомому сайті оголошень, лишився 18 тисяч гривень. Правоохоронцям він розповів, що коли зв’язався з продавцем та домовився про спосіб оплати, умовою було перерахування завдатку, після чого вони мали зустрітись для передачі товару. Та коли чоловік за домовленістю приїхав до м. Дружба Ямпільського району, так звана продавчиня, на рахунок якої були відправлені гроші, перестала виходити на зв’язок та видалила з сайту своє оголошення.

За всіма фактами в поліції вже відкриті кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство», повідомили у Відділі комунікації поліції в Сумській області.

Поділитися в соціальних мережах